Ekonomia 

Większość zasobów naturalnych planet leżących w Przestrzeni uległa wyczerpaniu tysiące lat wcześniej, kiedy poprzednie iteracje dominium Sithów wydobywały cenne surowce do zasilenia swoich podbojów. Gdy upadło Bractwo Ciemności, pozostała po nich Dassaida cofnęła się w poziomie cywilizacji, ograniczona skromnymi zasobami dostępnymi na planecie. Na Dassaidzie nie występują złoża pierwiastków niezbędnych do konstrukcji okrętów klasy międzygwiezdnej, co dołożyło się do regresu planety. Gdy rozpoczęła się historia Bractwa Sithów założonego przez Sidiousa, jego adepci mieli do dyspozycji wszystkie zasoby Imperium Galaktycznego, które natychmiast wykorzystano do rozpoczęcia odbudowy cywilizacji oraz infrastruktury.

Obecna sytuacja ekonomiczna Przestrzeni pozwala na luksusowe życie jej mieszkańcom, jednak Imperium Sithów nie jest w stanie istnieć w obecnym kształcie bez swojej ogromnej strefy wpływów. Większość surowców jest importowanych z zewnątrz, głównie specjalistycznych półproduktów do produkcji okrętów w stoczniach orbitalnych czy też wysokiej klasy elektroniki i broni. W Przestrzeni istnieje kilka operacji górniczych na asteroidach i bezludnych księżycach. Głównym produktem planet Sithów jest technologia i wysokiej klasy broń, eksportowana na galaktyczne rynki: Bractwo należy do kręgu dostawców uzbrojenia, którzy zarobili krocie na wielkich konfliktach. Nie bez znaczenia są tutaj koneksje bliźniaków Ventress z wysokimi sferami Kuat, jednego z potentatów na rynku imperialnej techniki wojennej. Oczywiście nikt nie ma pojęcia, że kupuje uzbrojenie i technikę wykonaną w Przestrzeni Sithów: dystrybucja opiera się na skomplikowanej sieci należących do członków Bractwa konglomeratów i spółek, dzięki których pochodzenie towarów ulega całkowitemu utajnieniu.

Większość firm generujących przychody należy do członków Bractwa, dla których uzyskiwanie w ten sposób wpływów i zysków jest naturalnym przedłużeniem ich poszukującej potęgi filozofii. Kontrolą nad odprowadzaniem do skarbca Bractwa odpowiednich podatków i odpowiednią konspiracją działań zajmuje się Kancelaria Mrocznego Lorda.

Walutą obowiązującą w Przestrzeni Sithów jest kredyt, podobnie jak w pozostałych pozostałościach po Imperium. Gospodarka jest teoretycznie wolnorynkowa, w rzeczywistości Bractwo kontroluje rynek i giełdę, jednocześnie dając obywatelom iluzję ekonomicznej wolności i centralnie sterując gospodarką. Mieszkańcy Przestrzeni w kaście Obywatela wzwyż mają gwarantowany przychód podstawowy, pozwalający im na skromne życie, jednak zgodnie z filozofią Sithów i ideałami religii stan skromności jest słabością – należy dążyć do bogactwa, ekspansji i wielkiego majątku.

This site is not endorsed by Lucasfilm Ltd. or Disney and is intended for entertainment and information purposes only. The official Star Wars site can be found at www.starwars.com. Star Wars, the Star Wars logo, all names and pictures of Star Wars characters, vehicles and any other Star Wars related items are registered trademarks and/or copyrights of Lucasfilm Ltd., or their respective trademark and copyright holders.

All original content of this site, both graphical and textual, is the intellectual property of Brotherhood of the Sith – unless otherwise indicated.