Secrus
Aktualna ranga:
Akolita
Data urodzenia:
29 BBY
Data wstąpienia:
20 ABY
Gatunek:
Człowiek
Wzrost:
187cm
Kolor włosów:
Czarne
Kolor oczu:
Niebieskie

Biografia

Przed przyjęciem do Bractwa Sithów

Wczesne życie

Secrus urodził się w 29 BBY na Alderaan, w rodzinie pomniejszej tamtejszej szlachty. Nie wie dużo o swojej rodzinie, ponieważ zanim skończył rok, został zabrany przez Jedi do Świątyni na Coruscant.

Szkolenie

Przez następnych 9 lat żył w Świątyni Jedi, szkoląc się w korzystaniu z Mocy, sztuce wojennej, pilotażu oraz walce mieczem świetlnym, w której zyskał imponujące, jak na swój wiek umiejętności. Gdy wybuchły Wojny Klonów, instruktorzy stwierdzili, że Secrus jest jeszcze za młody na uczestniczenie w konflikcie. W roku 19 BBY przebywał wraz z grupką młodzików i ich opiekunem w Enklawie Jedi na Dantooine, gdzie poznawali historię i starożytne dogmaty Jedi. Wtedy też nadeszła Czystka. Klony, przydzielone młodym adeptom jako ochrona, zwróciły się przeciwko swoim podopiecznym wybijając większość grupy zanim ich opiekun Jedi zdążył zareagować. Mistrz Jedi zabił klony, a przynajmniej tak mu się wydawało, gdyż ostatnim tchnieniem, jeden z nich zdołał unieść blaster i strzelił Jedi w plecy. Nie wiedząc co się dzieje, dlaczego klony zwróciły się przeciw nim oraz oszołomiony śmiercią swojego opiekuna, Secrus uwolnił wezbraną w sobie Moc. Impuls zabarwionej mrokiem energii zabił pozostałych przy życiu dwóch młodzików, a sam Secrus popadł w hibernację.

Okres hibernacji

Secrus pozostawał w hibernacji przez ponad 20 lat. Mimo braku kontroli nad własnym ciałem, jego umysł pozostał świadomy, jednak nie był to stan ciągły. Przez lata miewał okresy pełnej świadomości, zawieszenia w bezkresnej pustce, oraz okresy uśpienia, w których był niczym martwy. Ten stan odbił się echem na psychice młodego adepta. Świadome myśli stawały się mroczniejsze i coraz bardziej szalone.

Powrót do życia

W 4 ABY potężna fala Mocy, wywołana śmiercią Dartha Sidiousa przetoczyła się przez Galaktykę, budząc Secrusa z hibernacji. Obudził się leżąc w tym samym miejscu, w którym padł popadając w hibernację. Jego ciało się nie zmieniło, wciąż miał 10 lat, wciąż miał na sobie resztki tego, co kiedyś było jego szatami młodzika. Wokół niego leżały resztki ciał jego dawnych towarzyszy w resztkach szat, ograbione z pancerzy ciała klonów oraz 2 zwęglone ciała, znacznie świeższe od pozostałych. Secrus czuł, że to z jego powodu się tam znalazły. Na wpół oszalały po latach tkwienia w ciemności i samotności własnego umysłu, sięgnął umysłem poza mury dawnej świątyni. Wyczuł, jak się później okazało, grupkę szabrowników, którzy z okolic Enklawy zrobili swoją bazę wypadową. Gdy złodzieje zobaczyli Secrusa zmierzającego w kierunku ich obozu, wpadli w popłoch. Zbliżenie się do chłopca, kiedy znaleźli go w ruinach, pozbawiło życia dwóch z nich. Zaczęli strzelać w kierunku szalonego młodzika, który szybkim uderzeniem Mocy skręcił trzem z nich karki, upajając się gasnącymi w Mocy iskierkami życia. Czwartego złapał Mocą i ogłuszył kolbą jednego z blasterów. Przeszukując rzeczy szabrowników i przesłuchując swojego więźnia, dowiedział się co wydarzyło się w Galaktyce. W jego spaczonym umyśle, historia upadku Zakonu Jedi była właściwa. Szabrownik znał tylko imię Dartha Vadera. Secrus rozpoznał w nim jednak Sithański tytuł. Czuł, że potęga, jaką dysponowali Sithowie, była tym co chciał osiągnąć. Zabrał sprzęt szabrowników i przywłaszczył sobie ich frachtowiec. Pozostałego przy życiu szabrownika wyposażył jedynie w blaster i zostawił na pastwę ogarów Kath, odlatując z planety.

Poszukiwanie zaginionej wiedzy

Przez kolejne 16 lat, Secrus podróżował po Galaktyce szukając jakiejkolwiek wiedzy na temat Ciemnej Strony i Sithów. Każdy skrawek starego manuskryptu, fragmenty nagrań czy historie były dla niego celem. Zwykle zdobywał je siłą, kradnąc lub zabijając poprzednich właścicieli. Próbował eksperymentować z Mocą, skupiając się na czerpaniu z Ciemnej Strony, jednak brak wiedzy i szkolenia, dawał mierne rezultaty. Zwykle nie udawało mu się osiągnąć więcej niż gdy korzystał z Jasnej Strony, a tak pożądana przez niego potęga Ciemnej Strony umykała mu lub pojawiała się w gwałtownych, niekontrolowanych wybuchach. Czuł, że Ciemna Strona jest jego powołaniem. Wieloletnia tułaczka i eksperymenty z ciemną stroną odbiły się na jego ciele. Dorósł, stał się muskularny i silny, a przy tym chudy, a jego skóra nabrała niezdrowo bladego odcienia.

Szansa

Szukając więcej materiałów o Sithach, natknął się na handlarza, który za bezcen sprzedał mu starą księgę, która miała należeć podobno do samego Imperatora Palpatine’a. Sam w sobie, tom nie przedstawiał jednak dużej wartości. Strony były zniszczone i wyblakłe, poznaczone dodatkowo w miejscach, gdzie ktoś nieudolnie próbował odmalować znikające symbole i glify. Księga zawierała w sobie jednak coś więcej. Płaska datakarta, wciśnięta między strony. Po jej odczytaniu, hologram wskazał jedynie logo, które po szybkim sprawdzeniu, okazało się być logiem agencji headhunterskiej na Ord Mantell. Ciekawy tego w jaki sposób datakarta powiązana jest z księgą, udał się pod wskazany adres. Na miejscu, po okazaniu karty, droid protokolarny stwierdził, że jest to zaproszenie na testy w agencji. Zaciekawiony Secrus stwierdził, że wzięcie udziału w nich udziału, to jedyny sposób żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Po przejściu serii prób, sprawdzających jego siłę, zręczność, refleks, umiejętności posługiwania się bronią oraz pilotażu, droid zaprowadził Secrusa do kolejnego pomieszczenia. Czekała tam Falleenka, uzbrojona w elektropałkę. Podobną broń droid wcisnął w ręce Secrusa. Bez ostrzeżenia, kobieta zaatakowała mężczyznę serią błyskawicznych ciosów. Secrus ledwo odparł ataki, ze zdumieniem stwierdzając, że jego przeciwniczka korzysta z Ciemnej Strony Mocy. Czując, że to jego szansa, skupił w sobie całą mroczną energię, którą mógł, starając się dorównać Falleence. Jego wysiłek był jednak praktycznie niezauważalny dla kobiety. Mimo  włożenia w walkę całej swojej mocy, wywołał jedynie uśmiech na twarzy przeciwniczki. Przegrał pojedynek otrzymując bolesny cios w głowę. Czuł, że stracił swoją jedyną w życiu szansę, jednak kobieta wyjęła z kieszeni kolejną datakartę i przykazała mężczyźnie udać się na planetę, do której doprowadzą go koordynaty na urządzeniu. Z nową energią ruszył w kolejną podróż.

Po wstąpieniu do Bractwa Sithów

Gdy Secrus wyskoczył z nadprzestrzeni, jego oczom ukazała się potężna flota krążowników gwiezdnych. Był gotów do walki, za wszelką cenę chcąc poznać sekrety Ciemnej Strony, otrzymał jednak transmisję z jednego z krążowników. Wiadomość zawierała koordynaty kolejnego skoku nadprzestrzennego, zaledwie kilka systemów gwiezdnych dalej oraz instrukcję podejścia. Po wylądowaniu na planecie, do której doprowadziły go koordynaty, na lądowisku został przywitany przez odzianą w czerń kobietę. Przedstawiła się jako uczennica Sithów. Zaprowadziła Secrusa do Akademii, gdzie został przedstawiony opiekunowi nowicjuszy i ulokowany w kwaterze. W życiu mężczyzny zaczął się kolejny, tak bardzo upragniony przez niego, etap.

Wygląd

Czarnowłosy, młody mężczyzna rasy ludzkiej o lodowato-błękitnych oczach. Włosy utrzymuje krótko ścięte, z praktycznych względów. Średniej budowy ciała, umięśniony, ale wychudzony.  Na co dzień nosi ciemne szaty lub czarny kombinezon. Gdy działa incognito, korzysta z kombinezonu pilota z lekkim pancerzem i pasem na narzędzia.

Charakter

Zwykle spokojny i opanowany, jednak potrafi wykorzystać skrywane, bardziej gwałtowne emocje. Stara się pomyśleć zanim rzuci się w wir walki, ale nie boi się starcia. Lata półświadomości w hibernacji odcisnęły na nim piętno w psychice. Mimo, że dzięki szkoleniu w Akademii rozwinął swoje umiejętności w Mocy, nie jest w stanie użyć jej w rytuałach i technikach, które wymagają dłuższego skupienia i zatracenia w Mocy. Nie lubi rozmawiać o swojej przeszłości, wstydzi się jej, przez ścieżkę Jedi, którą kiedyś podążał.

Umiejętności

Umiejętności Mocy

Potrafi korzystać z prostych umiejętności przydatnych w walce jak telekineza lub błyskawice Mocy. Nie jest w stanie korzystać z bardziej złożonych technik i rytuałów, które wymagają dużego skupienia i zatracenia w Mocy. Skupia się na rozwoju umiejętności bitewnych.

Umiejętności walki mieczem świetlnym

Po dołączeniu do Bractwa, w czasie szkolenia w Akademii przypomniał sobie dawne umiejętności w formie Shii-Cho. Dodatkowo rozwija się w formie ofensywnej Djem So oraz defensywnym Soresu.

Inne umiejętności

Sprawny elektronik i mechanik. Niezły pilot, chociaż daleko mu do mistrza w tej materii. Zna język Wookiech oraz binarny. Sprawnie posługuje się bronią białą, nieco gorzej blasterami, których nie lubi, używa ich tylko jeśli musi.

Spis treści

This site is not endorsed by Lucasfilm Ltd. or Disney and is intended for entertainment and information purposes only. The official Star Wars site can be found at www.starwars.com. Star Wars, the Star Wars logo, all names and pictures of Star Wars characters, vehicles and any other Star Wars related items are registered trademarks and/or copyrights of Lucasfilm Ltd., or their respective trademark and copyright holders.

All original content of this site, both graphical and textual, is the intellectual property of Brotherhood of the Sith – unless otherwise indicated.