Kallista Diune
Aktualna ranga:
Mistrzyni
Data urodzenia:
7 BBY
Data wstąpienia:
17 ABY
Gatunek:
Echani
Wzrost:
170cm
Kolor włosów:
Białe
Kolor oczu:
Srebrne

Biografia

Przed przyjęciem do Bractwa Sithów

Urodziła się w 7 BBY na Eshanie pod imieniem Lania Rakham. Jej ojciec, Tenal, był kapitanem przybocznej straży królewskiej, matka zaś, Lita, zmarła przy porodzie drugiej córki, chwilę przed Bitwą o Yavin. Zarówno Lania, jak i jej młodsza siostra Mavi, były zawodem w oczach ojca, który pragnął synów. Dziewczynki były traktowanie przedmiotowo, wychowywane bez miłości. Ze strony ojca otrzymywały wręcz agresję fizyczną, którą tłumaczył jako wstępne przygotowywanie ich do trudów życia. Niedługo po śmierci matki, Lania została zapisana do Królewskiej Akademii Walki, gdzie przez czternaście lat zdobywała wiedzę, doskonaliła się w strategii, sztukach walki oraz posługiwania się bronią białą i palną. Podczas wczesnego okresu nauki była szykanowana przez rówieśników, a nawet starszych uczniów, co zmieniło się dopiero, gdy zaczęła przerastać ich umiejętnościami.  Posiadała nadzwyczajną umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika i wielu uważało, że porusza się szybciej niż powinna być fizycznie w stanie.

Ukończyła Akademię z wyróżnieniem, uzyskując przydział do elitarnego oddziału eshańskich wojsk, gdzie służyła przez rok. W tym czasie Eshan postanowił udzielić wsparcia jednej z stron w wojnie domowej na sąsiedniej planecie Autera. Oddział Lanii przeważył szalę wygranej, za co wszyscy zostali odznaczeni.

W 15 ABY, ku wściekłości ojca, Lania złożyła wypowiedzenie i składa prośbę do Króla Eshanu o zezwolenie na opuszczenie planety. Po wielu rozmowach jej podanie w końcu zostało rozpatrzone pozytywnie, a za osiągnięcia i przykładną służbę został jej ofiarowany silnie opancerzony myśliwiec typu E-Wing, którym latała już od kilku lat.

Lania udała się na Coruscant, gdzie miała szczęście i dostała posadę ochroniarza w klubie należącym do Fahrina Hosana. Dzięki swoim umiejętnościom i ekspertyzie jest ceniona przez swojego pracodawcę, który finalnie w 17 ABY mianował ją szefową ochrony. Niedługo później, podczas prywatnej imprezy, Lania wiedziona złym przeczuciem zaczęła obserwować jednego z uczestników. Znienacka wybuchła awantura, która w zaskakującym tempie przerodziła się w konkretną strzelaninę. Zginął prawie cały jej zespół ochroniarzy, a ona sama po długiej obronie, znalazła się pod silnym ostrzałem i schroniła za powalonym stolikiem. Polegając w pełni na swoim odwiecznym przeczuciu oddawała celne strzały, co przykuło uwagę wcześniej śledzonego przez nią mężczyzny. Kiedy na placu boju pozostało już tylko kilkoro najlepszych strzelców, Kageanin włączył się w końcu do walki, ku przerażeniu Lanii posługując się podwójnym mieczem świetlnym.

Pociągnięta niewidzialną siłą, znalazła się na środku pomieszczenia i  unieruchomiona. Mężczyzna zmusił ją do obserwowania egzekucji właściciela klubu. Doprowadzona do furii Lania zerwała jego niewidzialne więzy i zaatakowała. Usatysfakcjonowany blondyn uspokoił Echankę i przedstawił się imieniem Mercer.  Ostrożnie wytłumaczył kim jest, czym jest siła, którą się posługuje, oraz że Lania również posiada na nią wrażliwość. Stanęła przed wyborem dołączenia do grupy istot o podobnych zdolnościach i wiedziona ciekawością, a także brakiem innej niż śmierć opcji, zgodziła się. Dojrzewając w końcu do decyzji, którą rozważała już jakiś czas, porzuciła stare imię, stając się Kallistą Diune.

Zanim jednak mogli wybrać się do przestrzeni Sithów, Mercer musiał odbyć jeszcze jedno spotkanie, które okazało się zasadzką. By ratować ich oboje z opresji, Kallista oddała strzał w pojemnik z paliwem, którego eksplozja zabiła większość piratów, ale też odrzuciła i raniła jej kompana.

Po wstąpieniu do Bractwa Sithów

Szybka kariera

Po pomyślnym przejściu prób i przyjęciu do Akademii na Korribanie, szybko udowodniła swoją wartość i przydatność dla Bractwa. Szkolenie wykazało, że znacznie przewyższała umiejętnościami walki innych Nowicjuszy, a jej opanowanie Mocy też rozwijało się w ponadprzeciętnym tempie. Często była zabierana na misje, głównie ze względu na jej militarną przeszłość, nie miała więc innego wyjścia jak szybko się uczyć. Dostarczyła wielu informacji o rasie Echani, którzy od zawsze byli narodem dbającym, by ich metody nauki i filozofia pozostały w sekrecie.

Zaangażowanie w powierzane obowiązki zaowocowały niezwykle rzadkim, podwójnym awansem na Infiltratorkę Sithów, pomijając rangę Akolity. Wstąpiła do szkoły Potęgi i obrała ścieżkę Skrytobójcy, ze względu na fascynację iluzją, ale nadal chcąc pogodzić to ze swoją waleczną naturą.  Idąc za ekspertyzą w walce dwoma wibroostrzami, skonstruowała swoje sygnaturowe, bliźniacze miecze, o zagiętych rękojeściach i skróconych ostrzach.

Za pozwoleniem ówczesnej Rektor Akademii, przez długi czas prowadziła zajęcia dla Nowicjuszy i Akolitów, ze sztuk walki i obsługi wibroostrzy.

Misja na Oriconie

Kallista nadal brała udział w wielu misjach, ale szczególnie znacząca okazała się ta powierzona przez Lorda Zemsty, Gorthuara Ventressa. Wraz z Bratem Mercerem, zostali wysłani na Oricon, celem zabezpieczenia terenu przyszłych wykopalisk. Po rekonesansie, kiedy wracali do myśliwców, ich drogę zastąpił dziwny użytkownik Ciemnej Strony Mocy, nie związany z Sithami Bractwa. Podczas zaciekłej walki, Kallista i Mercer nieświadomie odczuwali pierwsze plusy i minusy tworzącej się między nimi Więzi Życia. Nieznajomy ostatecznie został zdekapitowany przez Kallistę, a jego statek wraz z ciałem posłany w krater wulkanu.  Niedługo po powrocie i zdaniu raportu, została wyniesiona do Rangi Inwigilatora.

Spotkanie z Shadem Doragonem

Kallista odbywała samotną misję pozyskania artefaktu z planety Cerus. Medalion ukryty był w czeluściach zamkniętej od dekad kopalni, która przez obecność przedmiotu emanowała Ciemną Stroną Mocy, odstraszając nieświadomych mieszkańców. Zmęczona przeprawą przez częściowo zawalone korytarze i długotrwałym korzystaniem z Mocy, wydostała się w końcu na powierzchnię, gdzie czekał na nią wysoki, zamaskowany mężczyzna. Czuła w nim niemały potencjał i już planowała jego rekrutację, gdy nieznajomy dobył mieczy świetlnych i zażądał oddania mu medalionu.  Poirytowana Sithanka zaatakowała bezczelnego przeciwnika, ale przeceniła swoje możliwości. Mężczyzna wykorzystał jej osłabiony stan i kilka brudnych zagrań, by ją pokonać, nie odbierając jej jednak życia.

Kilka miesięcy później, spotkała złodzieja ponownie, tym razem będąc w towarzystwie Mercera. Ethirian w akcie zemsty zaatakował obcego, a Kallista wycofała się z pojedynku chcąc z dystansu obserwować umiejętności humanoida. W ostatniej chwili powstrzymała Brata, przed zadaniem śmiertelnego ciosu. Mężczyzna został przesłuchany, wyjawił swoje imię – Shad Doragon. Sithowie zmusili go do oddania skradzionego Kalliście artefaktu. Mimo wszystko Sithanka czuła się zobowiązana i darowała mu życie, z czego bardzo niezadowolony był Ethirian. Uspokoił się dopiero, gdy obwieściła, iż Shad będzie śledzony przez Wywiad Sithów.

Zmiany

W roku 18 ABY została podjęta decyzja o rozwiązaniu dotychczasowych Szkół – Śmierci, Iluzji i Potęgi. Na to miejsce zostają powołane trzy Filary Bractwa. Kallista zgłasza swoją kandydaturę do Strażników Wiedzy, mających swoją siedzibę na Khar Shian i zostaje przyjęta. Ówczesny Mistrz Wiedzy, Ariakan, zaproponował jej również przystąpienie do Wywiadu Sithów w charakterze agenta specjalnego.

Na rzecz działalności w SIA otrzymała potężnie uzbrojoną kanonierkę M22 –T Krayt, a pod jej rozkazy zostaje oddelegowany Kiffarski pilot specjalny, Kyrin Ryoth.

Dzięki nowej pozycji, Kallista otrzymała informację, iż jej siostra, Mavi, zdezerterowała z ich ojczystej planety przed ukończeniem edukacji. Nakazała kontynuowanie śledzenia młodszej Rakham, jak i obserwację poczynań jej ojca, mając dziwne przeczucie, że tym razem Tenal nie puści tego płazem.

Zniknięcie

Po niemal półtora roku spędzonym w Bractwie i dorobieniu się rangi Cienia Sithów, za pozwoleniem Mrocznego Lorda Kallista wyruszyła na personalną misję rozprawienia się ze swoim ojcem.

Tenal Rakham popadł w obsesję na punkcie swoich zbiegłych i wyrodnych córek, postanawiając je wytropić i doprowadzić przed sąd. Nastawił cały swój oddział podobnie i szukał kolejnych popleczników swojej sprawy.  Kapitan nie przyjmował do siebie żadnych tłumaczeń, nawet ze strony Króla Eshanu, który w końcu nakazuje wygnanie opornego żołnierza, razem ze wszystkimi słuchającymi jego rozkazów. Mimo to Rakham doszedł do siebie i założył na Bakurze nową siedzibę, prowadząc stamtąd polowanie. Kallista wiedząc, że ojciec nie ma szans jej wyśledzić, w pierwszej chwili zbagatelizowała sprawę. Dopiero, gdy Wywiad przedstawił jej holonagranie z rozmowy Tenala z Mavi, zaczęła się niepokoić. Tenal sprawiał wrażenie skruszonego, chcąc przekonać córkę do spotkania. Kallista doskonale wiedziała, że była to jedna wielka farsa, w celu zastawienia zasadzki na jej młodszą siostrę.

Kallista skonfrontowała się z ojcem, zabiła cały oddział byłej straży Królewskiej i jego samego tuż przed przybyciem zwabionej Mavi. Nie miała jednak szansy spotkać się z siostrą, gdyż  w wyniku zniszczeń gmachu powstałych podczas walki, naruszona ściana nośna nie wytrzymała i cały budynek runął Diune na głowę.

Z gruzowiska wyciągnął ją Shad Doragon, który już wcześniej wyczuł jej obecność na planecie. Zabrał nieprzytomną na swój statek i opatrzył, ale Kallista staje się obiektem testowym jego nowego wynalazku. Kostka wszczepiona w jej kark, kryła dwa ostre jak brzytwa szpikulce, które w razie zdrady czy ucieczki mężczyzna mógł aktywować Mocą i przeciąć Sithance rdzeń kręgowy. Zmuszona do pozostania z Shadem, Kallista w pierwszej chwili była wściekła, lecz w końcu przekuła tę katastrofę na własną korzyść.

Doragon okazał się najemnikiem i kolekcjonerem artefaktów, których jednak nie potrafił używać i czerpać z nich siły. Odkładając swoją ucieczkę, pracowała z Shadem, mając w planie przekazać kiedyś Bractwu wszystkie zdobycze. Z czasem ich stosunki się ociepliły, Doragon okazał się nie być bezmyślnym osiłkiem, a wręcz elektronicznym geniuszem.

Po kilku miesiącach, kiedy uzyskała jego zaufanie i przestała być tak mocno kontrolowana, udało się jej nawiązać kontakt z Wywiadem Sithów i przekazać informacje o swojej sytuacji, ale nie chciała podejmowania żadnych działań. Miała jedynie prośbę by odzyskać jej myśliwiec z Bakury, co jednak już dawno zostało wykonane podczas akcji poszukiwawczej. Bractwo przystało na jej wytyczne, ale nakazuje śledzenie tej dwójki w najwyższym sekrecie.

Plany Echanki nie ulegały zmianie, jednak uczucia już owszem. Shad zakochał się w Kalliście, co w końcu postanowił jej wyznać. Przeprasza i prosi o wybaczenie, chce usunąć kostkę z jej szyi, ale Kall ujawniła, że już dawno unieszkodliwiła urządzenie. Doragon, będąc świetny w technice, nadal miał wiele do nauki w aspektach Mocy. Nie przewidział, że skoro on był w stanie manipulować swoim wynalazkiem, to mógł to zrobić też ktoś inny. Po wielu godzinach medytacji, kobieta w końcu rozgryzła mechanizm i bezpiecznie zniszczyła szpikulce. Kall wyjawiła prawdziwe powody, przez które została z Shadem, na co ten był w pierwszej chwili wściekły, ale po chwili przyznał, że mu się należało.

Kallista zabrała Doragona na Korriban, gdzie po chłodnym przyjęciu przez nowego Rektora Akademii, Mercera, zostają oddani Mistrzowi Lupusowi na przesłuchania. Finalnie Shad zostaje przyjęty na próby i szkolenie, Diune zaś, ponownie zajmuje swoje miejsce pośród Strażników Wiedzy z rangą Cienia. Jedyną zadrą w jej odzyskanym życiu, jest relacja z Mercerem. Formująca się między nimi Więź Życia, przez długą nieobecność Kall, zanika całkowicie. Rektor zdaje się unikać jej towarzystwa, więc ona zaczyna robić to samo.

Po niedługim czasie wdrażania się w nowe-stare obowiązki, Kall wraca pełnią sił na łono Bractwa. Podejmuje się osobistego szkolenia Doragona, jednocześnie samemu prosząc Siostry i Braci o możliwości sparringowe. Jednemu z takich pojedynków, gdzie jej partnerem na macie był Ariakan Ishmay, z ukrycia przyglądali się Darth Alkern i nowa Mistrzyni Wiedzy, Lady Kas’sil’arani. Kiedy ujawnili swą obecność, trenującego obok Shada porwała ambicja i zaatakował przywódcę Bractwa celem wyzwania na go pojedynek. Ventress jednak nie zamierzał się bawić i łapiąc dłonią fioletową klingę mężczyzny, posłał w nią potężne wyładowanie błyskawic Mocy, które spowodowało wybuch baterii. Zdenerwowany Doragon wypowiedział wiele ciężkich słów pod adresem Alkerna, po czym zaatakował po raz wtóry. Kiedy Mroczny Lord po raz kolejny użył Mocy do zatrzymania rozjuszonego Sitha, ten niekontrolowanie uwolnił z siebie potężną falę Ciemnej Strony. Kallista, gdy tylko się pozbierała, obezwładniła kochanka, chwilowo odcinając czucie w ciele. Darth Alkern po wygłoszeniu ostrej reprymendy im obojgu i oficjalnemu przydzieleniu Doragona pod odpowiedzialność Echance, ku ich zdziwieniu awansował oboje, za rozwój w Mocy i umiejętnościach. Shad od tej pory mianowany został Inwigilatorem, Kallista zaś Zabójcą.

Nethea

Kiedy Ariakan Ishmay, podjął drastyczną decyzję o zmianie swojej przynależności do Filaru, przechodząc do Inkwizycji, tym samym zmuszony został do opuszczenia piastowanego dowództwa nad Wywiadem Sithów. Decyzją Mistrzyni Wiedzy, Kallista objęła wakat na stanowisku. Dla nowej szefowej była to swoista kara, bo odcięło to ją od częstych misji terenowych, które zdecydowanie preferowała.

Pod koniec 19 ABY, Mistrz Lupus zwrócił uwagę Kallisty na raporty Wywiadu napływające z przestrzeni Huttów. Grupa osób prawdopodobnie wrażliwych na Moc, zaczynała działać zbyt jawnie i zuchwale. W porozumieniu obu stron, Diune wraz z Braćmi, R’co Zią i Dyveonem, wyruszyli na NarShadaa, by zbadać sytuację.

Celem okazała się mało znacząca, ale świetnie zorganizowania grupka samozwańczych Mrocznych Jedi. Z nieocenionym wsparciem ze strony załogi Brata R’co oraz stacjonującą tam komórką Wywiadowczą, grupa została rozbita, a ślady po niej zatarte. W międzyczasie dociera sygnał S.O.S. od Maga Xanora, któremu na pomoc oddelegowany zostaje Zia.

Po zakończonej akcji Kallista zdała raport Mistrzowi Lupusowi, który nie za wesołym tonem wezwał jej grupę na Korriban, w celu odbycia narady z resztą Bractwa zaangażowanego w podobne misje. Zakładając iż sytuacja jest poważna, przed wylotem wezwała na Korriban Doragona, jako zastępstwo na miejsce R’co .

Narada na pokładzie niszczyciela Egzarcha, przyniosła zdumiewające wieści, o ukrywającym się od setek lat na Nethei, wyłamanym Zakonie Jedi. Została podjęta decyzja o wysłaniu na teren potencjalnego wroga, uzbrojonej ekspedycji która kończy się fiaskiem i drużyna Kallisty wpadła w skrzętnie przygotowaną zasadzkę Jedi.

Na powierzchni powitani przez Mistrza Zakonu, zostali zdemaskowani i zabrani na przesłuchanie. W trakcie tortur, w nagłym przypływie furii Shadowi udało się uwolnić, a następnie uratować Kallistę i Dyveona. Po odzyskaniu swojego wyposażenia i skontaktowaniu się z Lupusem, który okazuje się już robić spore zamieszanie na planecie, Kall z towarzyszami zaczęła powolne przedostawanie się do punktu zbiorczego. Mistrz Inkwizycji zapomniał jednak powiadomić o piętrze, na którym ma się odbyć epicentrum kontynentalnej imprezy. Kallista, będąca o krok od śmierci z rąk Wielkiego Mistrza, Athruna Qua, zostaje uratowana dzięki działaniom magii Siostry Kyrii nad Drzewem Życia. Jedi chcąc ratować świętą roślinę,  rozbił przeszkodę w postaci posadzki i jednocześnie sklepienia katakumb kryjących drzewo.

W podziemiach odbyła się wymęczająca walka z siłami Jedi jak i decydujący pojedynek dwóch Mistrzów, finalnie przegrany przez Lupusa, przypłacony utratą oka i ucieczką Mistrza Jedi.

Ucieczka

08.20 ABY Kallista i Shad nie zagrzali długo miejsca w Bractwie i pod wpływem impulsu opuścili przestrzeń Sithów. Chęć założenia zdrowej rodziny, przeważyła wszystkie inne zobowiązania. Decyzja ta miała jednak przynieść tylko ciąg nieszczęść.

Echanka, z względu na swoją niebieską krew, nie miała możliwości zajść w ciążę człowiekiem. Wszelkie próby połączenia ich materiałów genetycznych skazane były na niepowodzenie. Kiedy w końcu zdecydowali o pozyskaniu dawcy z gatunku Kallisty, Shad zaczął chorować. Stan zdrowia mężczyzny sukcesywnie się pogarszał, a jednocześnie nikt nie mógł zdiagnozować zarazy jaka wyniszczała jego organizm. Bojąc się, że ukochany może niedługo umrzeć, Kall wpadła na pomysł ostatniej szansy.

10.21 ABY Shad Doragon został zahibernowany i umieszczony w karbonicie. Na sam koniec rytuału, w Kallistę uderzyła fala Ciemnej Strony Mocy, która spowodowana była wybuchem torpedy z artefaktem Jedi, w sąsiednim systemie Empress Teta. Bractwo Sithów toczyło tam kolejne starcie z siłami Wyzwolonych Jedi, o czym Diune nie miała pojęcia. W czasie transu spowodowanego falą, Sithanka doświadczyła serii wspomnień i wizji. Przekonana, że popełniła błąd przy hibernacji, Kallista błąkała się po galaktyce, nękana snami gdzie po raz kolejny przeżywała porażki i złe sytuacje ze swojego życia.

11.21 ABY Kall postanowiła osiedlić się na Sorganie. Była wymęczona, czuła się niestabilna w Mocy i zaczęła się bać, że w końcu narazi siebie i Shada na niebezpieczeństwo. Zamaskowała statek w lesie, niedaleko rzeki i żyła na nim, cały czas zmagając się z wizjami i wspomnieniami. Po kilku tygodniach dotarła podczas swoich wędrówek, do wioski farmerów Krill, których życie obserwowała. W końcu została zauważona i zaproszona do wioski.

Kallista uznała, że nadal będzie mieszkać na statku, ale przemieszczała się ścigaczem i większość czasu spędzała w wiosce. Występowała pod imieniem Lana, a swoją rasę określała jako Arkanianin. Jej stan wciąż się pogarszał coraz bardziej. Zaczęła odcinać się od Mocy na niewielkie okresy czasu, aż w końcu odcięła się całkowicie. Otwierała się na Moc tylko w sytuacjach zagrożenia i wypraw z farmerami do miasta.

Powrót

02.22ABY   Na Sorgan przybył Mistrz Mercer, zaalarmowany przez Wywiad Sithów któremu jednak udało się wyśledzić Kallistę. Sith zdziwiony że nie był w stanie od razu wyczuć Siostry w Mocy, rozpoczął poszukiwania.

Kall akurat tego dnia, wybierała się z dostawą alkoholu do miasta, więc otworzyła się na Moc. Natychmiast wyczuła obecność Mercera, tak jak on jej. Mimo wszystko nadal udała się w drogę razem z trójką farmerów. Dwójka Sithów spotkała się w połowie drogi powrotnej z miasta. Za sprawą Kall wieśniacy zostali puszczeni wolno, ale za chwilę wrócili chcąc jej bronić. Mercer zaatakował mężczyzn, dwóch pozbawił przytomności, ostatni był już na granicy śmierci ale Kallista powstrzymała Brata i wysłała wieśniaków do domu z odpowiednimi instrukcjami.

Kall w drodze na jej statek zaczęła tłumaczyć Mercerowi co się stało i dlaczego uciekli z Bractwa w ten sposób. Ethirian wspomniał w trakcie rozmowy o śmierci Alkerna Ventressa i nowym Mrocznym Lordzie, Avaccusie du Vallon, dzięki czemu  Kallista uświadamiła sobie, że przewidziała przyszłość.

Na transporterze pokazała Mercerowi kabonitowy blok z Shadem i dopiero wytłumaczyła całe zajście i powody odcinania się od Mocy. Mercer przekonał Kall, że powinna wrócić z nim do Bractwa, i otworzyć się znowu na Moc na stałe. Zapewnił, że pomoże jej rozwikłać przyczynę jej wspomnień, poskromić je, a wizje właściwie ukierunkować. Obiecał też, że Bractwo zajmie się diagnozą i leczeniem Shada. Kallista wciąż nie była przekonana, więc Mercer obiecał wziąć ją pod opiekę, po czym dopiero zgodziła się na powrót.

Wróciła na łono Bractwa z nową werwą do działania. Pozostawała w większości czasu w Akademii Sithów na Korribanie, pomagając Mercerowi w jego obowiązkach Rektorskich jako jeden z Nadzorców i trenerów. Pod czujnym okiem Ethiriana naprawiła swoją naderwaną więź z Mocą, która zdawała się płynąć w niej silniejsza niż do tej pory. Po dogłębnej analizie jej stanu, wizji i terminowości wszystkich zdarzeń, Kallista w końcu dowiedziała się co zaszło na Treonie podczas hibernacji Shada, oraz, że kilka innych jej wizji również się już wydarzyły.

Jej wysiłki i zaangażowanie po kilku latach opłaciły się i zapracowała sobie na awans z rąk Dartha Avaccusa na Mitrzynię Sithów.

Wygląd

Kallista nie odbiega wyglądem od innych Echani. Ma klasycznie białą skórę i włosy, oraz jasne, srebrne oczy otoczone tradycyjnym niebieskim tatuażem. Po dołączeniu do Bractwa, dodała kilka kolejnych wzorów na swojej twarzy, a zwykle krótko trzymane włosy zapuściła i obecnie sięgają do pasa. Jej najczęstszą fryzurą jest prosty warkocz, który na czas misji terenowych zaplata dookoła głowy. Jest przeciętnie szczupła i nieco zaokrąglona w typowych dla kobiety miejscach, lecz jednocześnie posiada mięśnie wyrzeźbione godzinami morderczych treningów. Przez cały okres przed odejściem z Bractwa, preferowała nie krępujące ruchów szaty, które teraz zamieniła na cienką i lekką duraplastową zbroję obszytą skórą.  Wysokie pod kolana buty również zyskały wzbogacenie o duraplastowe płytki. Jedynym elementem stroju który nie zmienia się od lat, jest skórzany atramentowy płaszcz ze stójką i  obszernym kapturem.

Charakter

Mimo surowego wychowania, Kallista wyrosła na pogodną i wesołą kobietę. A przynajmniej taka jest wewnątrz. Światu zwykle pokazuje twardą maskę, jest mistrzynią kłamstwa i improwizacji. Jest gadatliwa, żartobliwa, ale też sarkastyczna i czasem szczera do bólu w swoich opiniach. Wie kiedy powinna trzymać język za zębami, a kiedy może pozwolić sobie na humorystyczny komentarz.  Swoją prawdziwą, ciepłą stronę charakteru ukazuje jedynie przed nielicznymi Braćmi i Siostrami. Z braku miłości w dzieciństwie jest uczuciowa, jednak nie obdarza nimi byle kogo i nie jest łatwo zdobyć jej pełne zaufanie. Nie lubi obnosić się ze swoim statusem i rangą, zawsze jest gotowa wysłuchać innych i wziąć pod rozwagę ich pomysły. Nienawidzi marnowania potencjału, nie zabija dla zabawy, za pomniejsze błędy czy posłańców złych wieści. Uważa, że swój gniew powinna kierować na swoich wrogów, a nie na współpracowników.

Umiejętności

Umiejętności Mocy

Zdolności, które objawiały się przed jej wstąpieniem do Bractwa rozwinęła i korzysta z nich już świadomie. Jej przeczucia wiele razy ratowały skórę jej i innych, tak samo jak prędkość w reagowaniu i poruszaniu się. Z każdym dniem rozwija swoje umiejętności Skrytobójcze, jak i fascynację Magią Sithów. Opanowała w mistrzowskim stopniu tworzenie iluzji, potrafi kompletnie zmienić swój wygląd jak i zniknąć w biały dzień. Wspomaga Mocą swoje siły witalne i fizyczne, potrafi okiełznać ból i go odpowiednio ukierunkować. Opanowała podstawowe leczenie ran i przestawionych stawów. Jest świetna w akrobatyce. W niewielkim stopniu opanowała sztukę lewitacji. Potrafi bardzo stworzyć silną barierę zarówno w umyśle, jak i wokół swojego ciała. Świetnie radzi sobie z zaszczepianiem sugestii lub otępieniu umysłów już silniejszych istot. Potrafi też dobrze rozpoznawać potencjał Mocy w istocie.

Ulubioną umiejętnością są Błyskawice Mocy, które stara się ciągle doskonalić i zwiększać ich pole rażenia. Uwielbia się nimi bawić, często widowiskowo oplatając nimi całą swoją sylwetkę. Najnowszą, lecz niekontrolowaną umiejętnością są wizje przyszłości, często nie do końca zrozumiałe.

Umiejętności walki mieczem świetlnym

Opanowała mistrzowsko wszystkie Formy walki, poza technikami Formy VII.  Jest ekspertką w walce standardowymi mieczami oraz skróconymi „shoto”, podwójnym mieczem w przypadku połączenia jej bliźniaczych zagiętych rękojeści, jak i stylem sztyletowym.  Największą wagę przykłada do Sokanu i Ataru oraz Yuyo, starając łączyć je w swój unikalny styl walki. Jej tajną bronią jest częsta zmiana uchwytów na rękojeściach mieczy, płynnie i niebywale szybko przechodząc od klasycznego trzymania do sztyletowego i z powrotem.

Inne umiejętności

Mistrzyni w sztukach walki, ekspertka wibroostrzy oraz wibromieczy,

Jest dobrym pilotem, ale zdecydowanie preferuje lekkie i zwrotne myśliwce. Nie czuje się zbyt pewnie za sterami większych jednostek.

Spis treści

This site is not endorsed by Lucasfilm Ltd. or Disney and is intended for entertainment and information purposes only. The official Star Wars site can be found at www.starwars.com. Star Wars, the Star Wars logo, all names and pictures of Star Wars characters, vehicles and any other Star Wars related items are registered trademarks and/or copyrights of Lucasfilm Ltd., or their respective trademark and copyright holders.

All original content of this site, both graphical and textual, is the intellectual property of Brotherhood of the Sith – unless otherwise indicated.