Akademia

Korriban. Mityczna planeta z legend istnieje naprawdę. Twoje sny, marzenia i wizje ziściły się. Oto stoisz przed monumentalnym portalem Wielkiej Akademii Bractwa Sithów. Czujesz przenikającą wszystko wokół Moc, powietrze niemal drży od nagromadzonej potęgi. Tylko jeden krok dzieli Cię od wejścia na ścieżkę poznania i zrozumienia Ciemnej Strony. Pojmiesz prawdziwe znaczenie Lojalności, Wiedzy oraz Dostojeństwa. Lecz ta droga okupiona będzie ciężką pracą, niejednokrotnie walką z samym sobą, własnymi słabościami i przeciwnościami losu.
Odważysz się?

Brotherhood of the Sith zaprasza Cię w swoje szeregi, stawiając jednak przed Tobą wysokie wymagania. Jedynie ich spełnienie pozwoli Ci w przyszłości zasiąść wśród Sióstr i Braci w Mroku.
W zamian za twój trud i poświęcenie, chęć samodoskonalenia i pogłębiania swojej wiedzy na temat uniwersum Gwiezdnych wojen oraz godną członka BotS postawę w fandomie, ofiarowujemy Ci możliwość dołączenia do najdłużej, najprężniej i na najwyższym poziomie działającej organizacji miłośników Gwiezdnej Sagi w Polsce.

Reguły i zasady
 • Szkolenie do Bractwa Sithów opiera się na kilku regułach i zasadach, których poznanie oszczędzi Ci wielu przykrych rozczarowań, dlatego też zapoznaj się z nimi bardzo dokładnie:
 • Przed przystąpieniem do szkolenia każdy chętny zobowiązany jest bezwzględnie do zapoznania się z zawartością merytoryczną stron Brotherhood of the Sith, w szczególności zaś z treścią Regulaminu Bractwa i Kodeksem Sithów (wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją obowiązującego regulaminu);
 • Na wykonanie wszystkich zadań Kandydat ma trzy tygodnie, dlatego najpierw należy dobrze zastanowić się, czy dla chwilowego kaprysu warto marnować czas swój i szkolącego, bo nie każdy, kto rozpoczyna szkolenie kończy je;
 • Podstawą rozpoczęcia szkolenia jest wysłanie poprawnie wypełnionego formularza, szkolenie natomiast odbywa się za pomocą e-maili, dlatego też Kandydatów obowiązują w tym względzie jasno określone zasady:
  – kandydat do Bractwa musi mieć ukończone 16 lat;
  – do prowadzących szkolenie należy zwracać się formalnie i z pełnym szacunkiem (Mistrzyni, Rektorze lub Instruktorze/Instruktorko), cała treść również powinna być utrzymana w klimacie SW (wystarczy sobie wyobrazić, jak zwracalibyście się z prośbą do Imperatora lub Dartha Vadera). Nie możecie jednak zapomnieć, że jedną z naczelnych zasad Bractwa jest Dostojność. W koszu od razu będą lądowały wszystkie maile i posty typu “Yo ziomal…” lub “Cześć, jestem Darth X. Chcę się zapisać…”;
  – imię alter-ego nie może być imieniem lub nazwą własną wykorzystaną już przez twórców Gwiezdnych Wojen (np. Skywalker, Exar Kun, Darth Maul etc.) ani zawierać przedrostka “Darth”, zarezerwowanego dla wybranych Lordów Sithów; nie może też być rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka imieniem lub nazwą własną z szeroko pojętej fantastyki i SF (np. Gandalf, Chupacabra, Geralt, Ender);
 • Gdy już zostaniecie poinformowani przez Rektora Akademii Sithów, że zostaliście wpisani na listę Kandydatów, macie prawo i obowiązek na końcu każdego maila/posta wstawić swój podpis, według poniższego wzoru:
  Nick, Candidate to the Brotherhood of the Sith
  oraz dodatkowo jedna linijka z mottem, cytatem itp.;
 • Podczas szkolenia Kandydat musi pamiętać o kilku rzeczach:
  – list/post musi być czytelny, tzn. napisany zgodnie z zasadami netykiety oraz polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji;
  – każdy list/post musi być podpisany unikalnym nickiem, utrzymanym w klimacie Star Wars;
  – w przypadku polemiki e-mailowej zalecaną metodą jest zasada cytat-odpowiedź;
  – do maili wolno dołączać jedynie załączniki zawierające odpowiedzi na przydzielone zadania;
  – załączniki winny mieć nazwy sugerujące ich treść;
  – załączniki napisane nieczytelnie, z rażącą ilością błędów lub nie na temat będą lądować w koszu i przyczynią się do znacznego obniżenia oceny szkolenia;
 • Szkolony jest zobowiązany do poinformowania szkolącego, jeśli z powodów losowych zmuszony jest przerwać szkolenie na dłużej. Powinien to zrobić we własnym, dobrze pojętym interesie, gdyż osoby milczące ponad tydzień są usuwane z listy Kandydatów;
 • Powrót do szkolenia po usunięciu z listy spowodowanym brakiem aktywności jest bardzo trudny, po usunięciu z powodu niegodnego zachowania praktycznie niemożliwy;

Rekrutacja

Aby zostać przyjętym na szkolenie na członka Brotherhood of the Sith należy poprawnie, tzn. zgodnie z zasadami netykiety oraz polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji wypełnić formularz zgłoszeniowy:

Jeżeli nie zaznaczono inaczej - wypełnienie pola formularza jest wymagane.

Na prawidłowo wypełnione formularze rekrutacyjne (patrz: Reguły i zasady) Rektor Akademii Sithów będzie odpowiadał w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania.
Z Akademią skontaktować się można również mailowo poprzez adres akademia@sith.pl

Co po szkoleniu?

Kandydat, który pomyślnie zaliczył wszystkie testy otrzymuje rangę Nowicjusza. Od tej chwili jest już pełnoprawnym członkiem Bractwa.
Nowicjusz winien pamiętać, że ci, którzy mają wyższą od niego rangę zapracowali na nią, dlatego zasługują na szacunek. Nie należy zwracać się do Lorda per ty, ani też do nikogo innego, nawet niższego rangą – rozmawiając z kimś na forum należy to zrobić albo per “Bracie” lub “Siostro”, jako że jesteśmy Bractwem, albo z użyciem rangi, a więc Lady Mirash, Mistrzu Lorekeeperze itd.
Bractwo posiada swoją własną, niepowtarzalną domenę sith.pl, dzięki czemu od stopnia Akolity każdy z nas może dysponować unikalnym, prostym i eleganckim adresem poczty elektronicznej (nick@sith.pl).

W BotS znajdziesz wszystko to, czego szukasz w uniwersum Star Wars – klimat, niepowtarzalną przygodę, chwilę zapomnienia, prawdziwe przyjaźnie, wreszcie fascynujący i barwny świat “bardzo odległej galaktyki”. W uniwersum tym będziesz wreszcie nie tylko widzem, ale i aktorem. W dodatku aktorem pierwszoplanowym. Będziesz mógł realizować się poprzez pisanie opowiadań, tworzenie grafiki i muzyki. Gdy przeniesiesz się w odległe czasy Starej Republiki staniesz ramię w ramię ze swoimi Braćmi i Siostrami przeciwko Republikańskiemu zepsuciu, jako pilot Sith Squadronu poznasz to nieporównywalne z niczym innym uczucie euforii, kiedy po morderczym pojedynku ujrzysz w płomieniach szczątki myśliwca nieprzyjaciela.

Przynależność do Bractwa to przede wszystkim głębsze poznanie filozofii pełnego wykorzystania Mocy.
Tylko będąc jednym z nas masz szansę dowiedzieć się jak naprawdę ona smakuje i jak działa, albowiem Sithowie zazdrośnie strzegą swoich sekretów przed obcymi. W tym celu Twoja postać ma do wyboru trzy ścieżki rozwijania swoich pasji i talentów: magię i alchemię, skrytobójstwa i iluzje oraz walkę i dowodzenie.

Jeśli jesteś już pewny, że chcesz przekroczyć bramy Akademii, pamiętaj, że tu dopiero rozpoczyna się Twoja droga, nie kończy. Zaczynając swoją karierę w Bractwie od stopnia Nowicjusza powinieneś mieć świadomość, że na dalsze awanse musisz zapracować.