neboNebo i Rask byli onderońskimi filozofami i nauczycielami, kultystami Freedona Nadda. Pomogli młodemu Jedi, Exarowi Kunowi, odnaleźć na księżycu Dxun artefakty Sithów należące niegdyś do Mrocznego Lorda.

Kun spotkał ich w 3997 BBY, gdy Rask i Nebo przemawiali na placu w Iziz przeciwko rycerzom Jedi, obwinianym przez naddystów między innymi o śmierć starej pary królewskiej Onderonu. Kun uratował ich z rąk rozgniewanego tłumu i przekonał, by pomogli mu odnaleźć grobowiec Nadda. Lokalizacja tego miejsca nie była powszechnie znana, jako że Mistrz Arca obawiał się potencjalnych kłopotów z żądnymi zakazanej wiedzy akolitami, jednak niektórzy orientowali się, gdzie ukryto szczątki Mrocznego Lorda.

Zgodnie z obietnicą, Rask i Nebo doprowadzili Exara do grobowca z mandaloriańskiej stali. Kiedy Jedi wszedł do środka, pozostali na zewnątrz, czekając na wyniki jego konfrontacji z siłami mroku. Gdy okazało się, że Kun zdobył w środku artefakty Sithów, próbowali je zdobyć siłą. Był to ostatni błąd w ich życiu.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith – seria komiksów oryginalnie opublikowana w latach 1994-1995.