Gerlun i Demtri

Biografie, Zwolennicy Sithów

„This is my hate! This is my vengeance!” – Gerlun

 

Gerlun i jego brat Demtri byli członkami kultu Mrocznych Jedi znanego pod nazwą Zła Wola, żyjących na planecie Prakith, w Fortecy Dartha Andeddu. Pierwotnie kultyści służyli jako jego uczniowie, a po jego śmierci rozpoczęli trwającą tysiące lat wartę nad jego grobem, oczekując na jego zmartwychwstanie.

Istnienie kultu nie było znane reszcie galaktyki aż do 137ABY, kiedy na planetę przybył Darth Wyyrlok III. Wypełniając swoją rolę strażników Gerlun, Demtri, oraz reszta kultystów zaatakowała Wyyrloka. Ten jednak zdołał za pomocą Magii Sith otumanić ich zmysły do tego stopnia, że większość jego przeciwników poległa z rąk własnych towarzyszy, przekonanych, że walczą z Wyyrlokiem. Demtri zginął właśnie w ten sposób, przebity mieczem świetlnym przez własnego brata. Gerlun był jednym, który przeżył walkę. Nie widząc innej alternatywy przyrzekł posłuszeństwo Wyyrlokowi i zaprowadził go do grobowca Dartha Andeddu.

W środku grobowca Gerlun zdradził jednak Lorda Sith przy pierwszej nadarzającej się okazji, odbierając mu podstępnie holokron Andeddu i umieszczając go na piersi spoczywającego w grobowcu ciała. Umożliwiło to Andeddu powstanie z martwych. Niestety dla Gerluna , proces ten wyssał z niego siły życiowe, pozbawiając go w ten sposób życia.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Legacy – nr 27, oryginalnie opublikowany w 2008 r., przetłumaczony na j. polski i wydany w 2009 r. przez wydawnictwo Egmont.