„I never go anywhere unarmed.”

 

 

aurra singAurra Sing urodziła i wychowała się na Nar Shadda. W dzieciństwie została odkryta przez „Mrocznš Kobietę”, która zabrała ją na Coruscant i zaczęła szkolić jako własną padawankę. Młodej Aurrze nie było jednak dane zostać Jedi – podczas jednej z pierwszych misji została porwana przez piratów. Ci sprzedali ją pewnemu Huttowi, u którego zaczęła służyć jako tancerka.Jednakże Hutt miał inne plany – przypomniał kilku osobom o starych długach i wysłał ją na szkolenie u zabójców Anzati (a dług musiał być naprawdę spory, gdyż zwyczajowo taki trening przechodzili wyłącznie Anzati).

Naturalne zmysły Aurry zostały wzbogacone o potężny zestaw czujników (antena umieszczona na głowie) i biokomputer wzmacniający procesy myślowe, które miały służyć jako substytut związanych z Mocą zmysłów Anzati. Aurra, już jako półcyborg kontynuowała szkolenie u Anzati wzbogacając swe małe umiejętności Jedi technikami Anzackich zabójców.Niestety, Anzatom i Huttowi wyszło aż za dobrze – mimo omamienia jej kłamstwami, że „Mroczna Kobieta” sprzedała ją piratom po stwierdzeniu, że jest bezwartościowa dla Zakonu – Aurra pierwsze kroki w karierze zabójcy poczyniła likwidując Hutta i swoich nauczycieli. Następnie, już jako w pełni profesjonalny łowca nagród zaczęła cieszyć się sławą naprawdę skutecznego łowcy, w dodatku jednego z niewielu którzy potrafili władać Mocą.

Aurra zapisała się w historii polowaniami na Jedi (nawiasem mówiąc, dla tych konkretnych zleceń potrafiła rzucić wszystko) i zapisała na swym rozkładzie co najmniej dziesięć potwierdzonych jasnych i mrocznych Jedi.

Jak to zwykle bywa, jej kariera nie trwała wiecznie – po likwidacji przez nią kilku patroli Jedi, Rada wysłała za nią elitarny oddział złożony z kilku członków Rady. Mimo, że głupota Jedi i wejście w kilka przemyślnie zastawionych przez nią pułapek pozwoliły jej rozbić ten oddział, natknęła się na młodego padawana z Tatooine – A’Sharada Hetta, który ogłuszył ją metalową rurą.Jednakże, nie pomyślał o tym, by ją związać, czy w jakikolwiek sposób uniemożliwić jej ucieczkę, więc Aurra skorzystała z tej okazji i uciekła.

Przez następne kilka lat było o niej cicho, aż doszło do jej konfrontacji z młodym Bobą Fettem – z nienawiści do Jedi przystała do Separatystów i zaczęła pracować dla Dooku. Jej dalsze losy skrywają mroki historii, ale można przypuszczać, że po czystce podobnie jak reszta zbędnych już łowców Jedi zetknęła się z pewnym czerwonym ostrzem jednego z dwóch nowych władców Galaktyki.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Mroczne Widmo – film.
  2. Seria komiksowa Star Wars Republic – odcinki 7-12 oraz 28-31, oryginalnie opublikowane odpowiednio w 1999 i 2001 r.
  3. Aurra Sing – komiks oryginalnie opublikowany w 1999, przetłumaczony na j. polski i wydany w 2000 r. przez wydawnictwo Egmont.
  4. Aleja cieni – książka autorstwa Michaela Reavesa, oryginalnie opublikowana w 2008 r., przetłumaczona na j. polski i wydana w 2009 r. przez wydawnictwo Amber.
  5. Nawałnica – książka autorstwa Troy’a Denninga, oryginalnie opublikowana w 2006 r., przetłumaczona na j. polski i wydana w 2008 r. przez wydawnictwo Amber.
  6. Jedi vs. Sith: the essential guide to the Force – przewodnik encyklopedyczny oryginalnie opublikowany w 2007.