Xash i Sindra

Biografie, Słynni Sithowie

Xash i Sindra byli Uczniami Sith żyjącymi za czasów Exara Kuna. Nie wiadomo jednak czy oni i ich Mistrz należeli do Bractwa Sithów, czy do którejś z pozostałych aktywnych w tamtym czasie tradycji Sith. Mistrz Sith Thanor Keth posłał rodzeństwo na planetę Vigil, by pojmali wrażliwą na Moc dziewczynę o imieniu Nova.

Niestety, gdy Uczniowie Sith przybyli na lesistą planetę, napotkali byłego Rycerza Jedi, Liana Draya, który postanowił ich powstrzymać. Xash rzucił się na Liana z mieczem świetlnym. Niestety nie mógł dorównać umiejętnościom szermierczym przeciwnika i w wyniku walki stracił jedną z dłoni. Widząc kłopoty brata, Sindra zastąpiła go w walce i obaliła przeciwnika na ziemię. Wtedy, rozzłoszczony jej drwinami, Lian zaczerpnął Ciemnej Strony, co dało mu dość sił, by zmusić ją do odwrotu.

Nie dając za wygraną Xash ponownie zaatakował upadłego Jedi, umożliwiając tym samym Sindrze przeprowadzenie ataku innego rodzaju. Dzięki dywersji brata, Uczennica Sith zamknęła serce przeciwnika w morderczym uścisku Mocy.

Niestety Ciemna Strona Mocy była Lianowi naprawdę dobrze znana. Nim Sindra zdołała go zabić, Jedi zaatakował ją błyskawicami Mocy, wpierw przerywając jej koncentrację, a potem życie. Natomiast Xasha cisnął z ogromną siłą na jedno z okolicznych drzew. Siła uderzenia okazała się zabójcza dla Ucznia Sith.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Light and shadow – opowiadanie autorstwa Paula Dannera, dostępne pod w Internecie.