Sev’rance Tann

Biografie, Słynni Sithowie

“Savor your victory while you can, Jedi! You and your kind are soon to be extinguished!”

 

sevrance tann1Sev’rance Tann urodziła się na planecie Chissów zwanej Csilla. Ta Mroczna Jedi była wspaniałym strategiem, a swe talenty militarne udowodniła przy niejednej okazji. Wielu twierdziło, że zawdzięcza to swoim mocom Jedi, jednak Sev’Rance była przede wszystkim obdarzona naturalną zdolnością do przewidywania posunięć wroga i odpowiedniego nań reagowania.

Plotka głosi, że jeszcze, gdy była młodą uczennicą w Akademii Chissów, została wystawiona na ciężką próbę przez jednego z nauczycieli, który zażądał, aby stworzyła armię z niewyszkolonych i nieposłusznych stworzeń zwanych Yresilini. Sev’Rance wybrała jedno ze stworzeń na swego “generała” i zaczęła uczyć je podstawowych komend. Gdy Yresilini nie chciał się podporządkować, nakazała zgładzić go przed jego żołnierzami. Następnie wybrała nowego generała. Stworzenia wraz ze swym przywódcą wykonywały odtąd każde jej polecenie bez cienia sprzeciwu. Dzięki temu Sev’Rance Tann zdobyła uznanie swego nauczyciela i wysoką reputację w Akademii.

Sev’Rance Tann przyłączyła się do Konfederacji Niepodległych Systemów. Zdobyła zaufanie hrabiego Dooku dzięki oszałamiającym zwycięstwom nad wojskami Starej Republiki.Dzięki swoim militarnym talentom stała się niezwykle cennym nabytkiem dla Konfederacji. O jej pozycji świadczy fakt, że rozkazy otrzymywała bezpośrednio od hrabiego Dooku.

Podczas bitwy na Geonosis Sev’Rance oczyściła z republikańskich sił drogę ucieczki dla hrabiego Dooku, zabijając w pojedynku Stama Reath’a, padawana Mistrza Jedi Echuu Shen-Jona, który odtąd zapałał do niej ogromną żądzą zemsty.

Na Tatooine zdobyła od Boorki Hutta informacje o produkowanych przez Republikę potężnych pojazdach zwanych “The Decimator”, które miały być testowane na odległej, zimnej planecie zwanej Eredenn Prime.

Na Alaris Prime, gdzie Wookie budowali dla Republiki owe śmiercionośne machiny bojowe, Sev’Rance zdobyła tajne kody dostępu, dzięki czemu Konfederacja mogła użyć tajnej broni Republiki przeciwko niej samej.

Jej największym sukcesem było jednak zdobycie niezwykle ważnej dla Republiki planety – Sarapin – która dostarczała ponad 80% energii dla położonych w centrum galaktyki systemów. Sarapin został jednak wkrótce odbity przez wojska Republiki pod wodzą Echuu Shen-Jona, którego nowym padawanem została siostra Stama – Naat Reath. Echuu odwiedził następnie Tatooine i dowiedział się od Jabby Hutta, że Konfederacja wybudowała na planecie Krant fabrykę “Decimatorów”, a nad ich produkcją czuwa sama Sev’Rance Tann, Echuu zdołał przejąć fabryki, ale Sev’Rance porwała Naat w akcie zemsty i uwięziła w potężnej fortecy głęboko w lasach Krant.

Echuu wraz ze swoją armią uderzył na fortecę. Doszło do pojedynku między nim a Sev’Rance na miecze świetlne. Mroczna Jedi nie zdołała sprostać gniewowi Echuu oraz jego żądzy zemsty i zginęła z jego rąk.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Star Wars: Galactic Battlegrounds – gra komputerowa stworzona przez Lucasarts w 2001 r.