„If you’re smart you’ll join the Emperor, Skywalker. He can make you as powerful as he’s made me!”

 

sedriss3Sedriss – Niewiele wiadomo na temat przeszłości Sedrissa. Trudniąc się najemnictwem dosyć szybko zwrócił na siebie uwagę Imperium. W dość niedługim czasie dał się namówić do wstąpienia w szeregi oddziałów szturmowych. Jego hardość, bezczelność i buta nie współgrały z ogólnie przyjętymi żelaznymi zasadami i dyscypliną panującą w oddziałach imperialnych.

Swoją frustrację objawił między innymi próbą pozbawienia życia kilku oficerów. Nie uszłoby mu to płazem, gdyby nie dosyć istotny fakt, iż od kary śmierci wybronił go sam Imperator Palpatine, który wyczuł w Sedrissie wrodzoną nienawiść, agresję oraz olbrzymi potencjał Mocy. Jednakże decyzja Palpatine’a nie była bezinteresowna.
Dał Sedrissowi wybór: albo zacznie mu pokornie służyć, albo czeka go śmierć.

By pokazać Sedrissowi jego pozycję Imperator wyzwał go na pojedynek, który Sedriss oczywiście przegrał. Od tej pory był bezwzględnie posłuszny rozkazom Imperatora. Pod okiem swojego mistrza zaczął zgłębiać tajniki Ciemnej Strony Mocy.

Po przegranej Imperium, zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci i zwycięstwie Rebelii Sedriss udał się do tajemnej cytadeli Imperatora na Byss i tam wyczekiwał odrodzenia się swojego mistrza. Rok później jego lojalność została nagrodzona. Odrodzony Palpatine mianował go Wielkim Egzekutorem i zwierzchnikiem Mrocznych Jedi. Niestety, po upadku odrodzonego Imperatora pod księżycem Da Soocha, Sedriss rozpoczął realizację planu zwanego „Shadow Hand”, który miał na celu odbicie z rąk Nowej Republiki ważniejszych dla Imperium planet i układów.

Kiedy Imperator powrócił po raz drugi, zlecił Egzekutorowi kolejne, najważniejsze chyba zadanie. Otóż Sedriss miał pojmać Luke’a Skywalkera i doprowadzić go przed oblicze Palpatine’a.

Skywalker i Sedriss spotkali się na planecie Ossus. Tam po krótkiej konfrontacji młody Egzekutor zginął z rąk Ooda Bnara, starożytnego Mistrza Jedi przypominającego drzewo, który jako jeden z nielicznych przeżył zniszczenie Ossus podczas Wojny Sithów.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

1. „Mroczne Imperium II” – seria komiksowa oryginalnie opublikowana w latach 1994-1995, przetłumaczona na j. polski i wydana przez TM-Semic.