saarai

Chagarianka o imieniu Saarai była córką Dartha Wyyrloka III i obiecującą uczennicą Akademii Sithów na Korribanie w 137 roku po Bitwie o Yavin. Choć była ledwie adeptką sztuk Ciemnej Strony, jej talent do telekinezy był niezaprzeczalny. Kiedy strzegła z rozkazu swego ojca wejścia do świątyni XoXaan, przyszło jej zmierzyć z Darthem Stryfem. Kobieta bez specjalnego wysiłku uniosła przeciwnika, będącego zarówno Ręką jak i Pięścią Dartha Krayta, i zaczęła wyginać kończyny i ciało Lorda Sith zgodnie ze swą wolą. Przed zabiciem go powstrzymał adeptkę dopiero rozkaz Wyyrloka.

W jakiś czas po tym pojedynku Saarai trafiła na Coruscant, gdzie też przebywała, wraz ze swym ojcem, w chwili powrotu do żywych prawowitego władcy Sith, Darth Krayta. Jednak w chwili przybycia Krayta na Coruscant, Saarai nie była już obecna na planecie.

Kiedy nastąpił ostateczny upadek Darth Krayta, Saarai podobnie jak pozostali ocaleni Sithowie, rozproszyła się po galaktyce wyczekując stosownej okazji by raz jeszcze sięgnąć po władzę dla Ciemnej Strony Mocy.

 

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Legacy – odcinek 13 oryginalnie opublikowane w 2007 r., przetłumaczony na język polski i wydany w 2008 r. przez wydawnictwo Egmont.