„Dead? Ha! No no. That was simply a necessary diversion, so I could continue my… studies.”

 

 

omminOmmin – Król Onderonu, ojciec Galii. Bezpośredni dziedzic Freedona Nadda, przez wiele lat uzależniony odurządzeń podtrzymujących życie, lecz nadal zdolny do przywoływania ducha Nadda, aby móc używać magii Sith. Zabity podczas powstania Freedona Nadda, gdy za pomocą jego ducha i mocy Sithów chciał odzyskać należącą mu się słusznie władzę nad Onderonem.

Potęga króla Ommina rosła w siłę w taki sam sposób jak jego przodków, przez ostatnie trzysta lat: przez dominację ludu Onderonu Ciemną Stroną Mocy. Jako bezpośredni potomek Sitha Freedona Nadda, który rządził tym światem przez ponad pięćdziesiąt lat, Ommin miał możliwość wezwania ducha Nadda, by ten mógł go nauczać technik Ciemnej Strony i Sith.

Kiedy jego ojciec umarł, Ommin przejął swoją pełnoprawną pozycję rządzącego Izziz i poślubił piękną Lady Amanoę, córkę jednego z bogaczy Iziz. Niedługo później Amanoa wydała na świat Galię, jedynego potomka Ommina. Lecz już wtedy król Ommin stracił zainteresowanie przyziemnymi sprawami, trening pod okiem ducha Nadda wymagał od niego całkowitego poświęcenia.

W końcu Ommin, stał się umiarkowanie potężnym magiem Sith, jednak w zamian za tę wiedzę i władzę musiał poświęcić władzę na własnym ciałem. Metalowa aparatura zastąpiła jego kości i mięśnie utrzymywała go przy życiu. Jednak w tamtym czasie pojawił się młody Rycerz Jedi – Ulic Qel Droma – i zniszczył aparaturę podtrzymującą życie, powodując tym samym śmierć Ommina. Po tym zajściu pojawił się duch Freedona Nadda i zabrał ze sobą ciało i duszę Ommina.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Tales of the Jedi: the Freedon Nadd Uprising – seria komiksów oryginalnie opublikowana w 1994 r.