mekelMekel był obiecującym Uczniem Akademii Sith na Korribanie. Jednym z ulubionych zajęć tego człowieka było znęcanie się nad potencjalnymi uczniami, których jeszcze nie przyjęto. Gdy Lord Revan przybył na Korriban w poszukiwaniu fragmentów Gwiezdnej Mapy, Mekel męczył właśnie kilkoro takich istot. Zaprzestał tego dopiero po przybyciu Revana przed wrota akademii, gdyż najzwyczajniej zgłodniał, a myśl o spożyciu obfitego posiłku, gdy wczesniej rozkazał swym ofiarom głodować, była mu miła. Aż dziw, że nie postanowił zjeść go na ich oczach.

Niedługo potem, chcąc osiągnąć prestiż w oczach Przełożonego Akademii, Mistrza Uthara Wynna, Mekel udał się do grobowca Tulaka Horda. Tam wpadł w pułapkę zastawioną przez poprzedniego Przełożonego, szalonego Joraka Ulna. Ten przerwał torturowanie Mekela tylko po to, by schwytać kolejnego Uczenia, którym okazał się być zdetronizowany Mroczny Lord Sithow, Darth Revan.

Co dokładnie wydarzyło się wewnątrz grobowca pozostanie tajemnicą. Mimo, iż niektóre wersje legendy o Lordzie Revanie głoszą, że Mekel wybiegł z grobowca i wyrzekł się bycia Sithem, to wedle tych rozpowszechnionych wśród Sithów, Mekel nigdy nie wyszedł z grobowca Tulaka Horda, w przeciwieństwie do Lorda Revana. Nasuwa się więc przypuszczenie, że Mekel zginął albo z rąk Joraka Ulna, albo Revana. Nie jest też pewne czy szalony Mistrz Sith rozpoznał swego prawowitego pana i spróbował pomóc na miarę swoich możlwiości, czy też zginął z jego ręki.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.