„Well, stranger… I don’t know whether you’re aware of this or not, but here on Korriban the Sith do as they please. And we are Sith.”

 

lashoweLashowe była ludzką kobietą o niebieskich oczach i blond włosach będącą uczennicą Akademii Sith na Korribanie. Była niezwykle nieprzyjazną kobietą, nawet jak na Sitha. Podczas jednej z wizyt w leżącym nieopodal akademii miasteczku Dreshdae, wraz z towarzyszami natknęła się na Dartha Revana i jego towarzyszy. Nie zdając sobie sprawy z kim ma do czynienia rozkazała zdetronizowanemu Mrocznemu Lordowi, aby ten rozbawił ją jakimś dowcipem. Tu wersje legendy o Lordzie rewanie na temat tego, co się stało później zdecydowanie się róznią. Wedle niektórych przybysz opowiedział Lashowe dowcip o Mandalorianach, zaś ona odeszła zadowolona, jednak bardziej prawdopodobna jest druga wersja wydarzeń. Revan miał postawić się Lashowe, która odeszła zawstydzona zaistniałą sytuacją.

Będąc w Akademii Lashowe zajmowała alkowę znajdującą się nieopodal tej przeznaczonej dla Revana, któremu również udało się tam dostać. Dochodziło między nimi do częstych I burzliwych wymian zdań. Rywalizując z innymi Uczniami o prestiż, Lashowe wspomniała o zdobyciu holokronu należącego do starożytnego Mrocznego Lorda, Tulaka Horda. Jak wierzyła znajdował się gdzieś w grobowcu Horda, w Dolinie Mrocznych Lordów. Wbrew początkowym scysjom, Revanowi udało się przekonać ją do współpracy przy odnalezieniu artefaktu. Lashowe przywołała poprzez Moc królową żyjących we wnętrzu grobowca Tuk’at. To właśnie ta bestia strzegła holokronu i pokonawszy ją Sithowie odzyskali urządzenie.

Tu ponownie legendaj est niejednoznaczna. Wedle części opowieści Lashowe, chcąc zagarnąć zdobycz tylko dla siebie, zaatakowała byłego sojusznika i zginęła z jego rąk. On sam miał zatrzymać zdobyty holokron aby Sithowie nie odzyskali zawartych w nim informacji. Co jest bardziej prawdopodobne, po pokonaniu Tuk’at to Lord Revan zdradził byłą sojuszniczkę i zadusił ją Mocą. Nie wiadomo co stało się z holokronem Horda po tym zdarzeniu. Jest równie prawdopodobne, że Revan oddał go Utharowi Wynnowi, Przełożonemu Akademii, jak i że zatrzymał go dla siebie.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.