“Ahhh, what’s a little mental instability between tutor and pupil”

 

Jorak Uln był jednym z podwładnych Exara Kuna i członkiem jego Bractwa. Kiedy były Jedi, Revan, postanowił kontynuować chlubne tradycje dawnego Imperium, Uln bez wahania postanowił do niego dołączyć. Jako wierny zwolennik nowego Mrocznego Lorda, został przełożonym Akademii Sithów na Korribanie, odpowiedzialnym za szkolenie kolejnych Sithów.

Jorak Uln był człowiekiem niezrównoważonym, uwielbiał prowadzić sadystyczne gierki ze studentami zdybanymi w Dolinie Mrocznych Lordów. Podobnie jak jego pierwszy Mistrz, świetnie posługiwał się podwójnym mieczem świetlnym, nauczył też tego swojego najlepszego ucznia, Uthara Wynna. Szybko przyszło mu pożałować tej nauczycielskiej biegłości, gdyż został obalony właśnie przez niego. Nie wiadomo, jak znalazł się w grobowcu Tulaka Horda, jednego ze starożytnych Sithów pochowanych w Dolinie Mrocznych Lordów. Niektórzy mówili, że udało mu się uciec, inni, że Uthar pozwolił mu żyć.

Kiedy Revan powrócił na Korriban, by odnaleźć jedną z map prowadzących do Gwiezdnej Kuźni, zbadał również grobowiec Tulaka Horda. Chciał zdobyć w ten sposób cenne artefakty, by zaimponować Utharowi Wynnowi i zyskać w jego oczach. Uln zastawił jednak uwalniającą gaz pułapkę, obezwładniając Revana i jego towarzysza.

Gdy Revan, jego kompan oraz Mekel, jeden z uczniów Akademii odzyskali przytomność, Jorak Uln rozpoczął swoją psychologiczną gierkę. Tutaj legenda o Revanie nie jest jednoznaczna. Według jednej z wersji odmówił on udzielenia odpowiedzi, za co został potraktowany błyskawicami Mocy. Szczęśliwie, Mekel zdołał się uwolnić i odwrócił uwagę Joraka, dzięki czemu obaj studenci zabili go. Według innej, Revan błyskotliwie odpowiadał na pytania starszego Sitha, zyskując jego podziw i nagrodę w postaci jego dziennika. Mekel, niestety, nie przeżył, gdyż każda poprawna odpowiedź Revana oznaczała dla niego kolejny atak błyskawicami Mocy. Tak czy inaczej, Revan oddał dziennik Joraka Ulna obecnemu przełożonemu Akademii, Utharowi.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.