finnSith żyjący w ostatnich latach Nowych Wojen Sithów. Jego wygląd był bardzo charakterystyczny – posiadał dwa tatuaże biegnące od środka każdego oka w dół oraz dużą bliznę na lewej stronie twarzy .

Podróżując wraz ze swoim uczeniem urządzał akcje dywersyjne, instalując bomby w wybranych budynkach. Pewnego razu wracając do swojego statku, natrafili na Toydarianina Loda, który właśnie karcił swoją niewolnicę. Była nią Marka, dziewczyna o nieprzeciętnej urodzie. Uczeń Sitha wstawił się za nią i po krótkiej wymianie zdań zabił Toydarianina, co nie spodobało się Finnowi. W kilku ostrych słowach przekazał podopiecznemu, co o nim sądzi i odszedł w stronę statku. Chociaż uczeń próbował się usprawiedliwiać, nie wiedział, że jego los jest już przesądzony – Finn wyczuł w Marce potencjał Mocy. Dziewczyna, widząc jego zainteresowanie swoją osobą i biorąc pod uwagę fakt, że została uratowała przez jego ucznia, błagała Finna, by ten również wziął ją pod opiekę. Finn odmówił, twierdząc, że ma już ucznia i że nie szkoli niewolników. Marka zareagowała błyskawicznie – zabrała miecz świetlny uczniowi Finna i zepchnęła go z rampy doku. Po tym czynie została przyjęta na szkolenie u Sitha.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Uczeń – komiks oryginalnie opublikowany na łamach w 2003 r., przetłumaczony na j. polski i wydany przez wydawnictwo Egmont w magazynie „Star Wars komiks” nr 1/2009.