dustilDustil Onasi był synem Morgany i Cartha Onasi. Urodził się na Telos, gdzie samotnie wychowywała go matka. Ojciec chłopca, ze względu na rodzaj swojej profesji, którą była służba w siłach zbrojnych Republiki, był przeważnie nieobecny w domu i miał znikomy wpływ na syna. Matka Dustila zginęła podczas bombardowania Telos. Wtedy też, jej potomek został pojmany przez Sithów.

Za namową przyjaciółki Selene, Dustil wstąpił w szeregi Akademii Sith na Korribanie, gdzie szybko okazał się być jednym z bardziej obiecujących Uczniów. Wyróżniał się zarówno w posługiwaniu się Mocą jak i w walce. Postępy ucznia zwróciły uwagę Przełożonego Akademii – Mistrza Uthara Wynna. Z czasem też, na skutek szkolenia, dokonały się w psychice młodzieńca zmiany, które zaowocowały nienawiścią zarówno do Starej Republiki, jak i swojego ojca Cartha Onasiego.

Kiedy Uthar Wynn zorientował się, że między Dustilem i jego przyjaciółką Selene tworzy się uczucie nieco silniejsze niż zwykła przyjaźń, rozkazał potajemnie zamordować dziewczynę, by ta nie rozpraszała Ucznia Sith w dalszym szkoleniu. Samemu zaś Dustilowi wmówił, że Selene zginęła podczas wykonywania misji w Dolinie Mrocznych Lordów. Z biegiem czasu Dustil zaczął postrzegać bycie Sithem jako jedyną właściwą dla siebie drogę. Wraz z rozwojem osobowości i charakteru, coraz bardziej uświadamiał sobie, że ojciec porzucił jego i matkę i był w pewnym sensie winny jej śmierci.

Podczas jednej z rutynowych misji, kiedy Dustil znalazł się w okolicach Dreshdae, będąc tego zupełnie nieświadomym, został rozpoznany przez przyjaciela swojego ojca, Jordo. Ten zaś, przy pierwszej nadarzającej się okazji doniósł o tym zdarzeniu Carthowi.

Jakiś czas później, Korriban odwiedzili w poszukiwaniu Gwiezdnej Mapy Carth Onasi wraz z pozbawionym tronu Mrocznego Lorda Darthem Revanem. Będąc w budynku Akademii, natrafili na Dustila. Niejasnym jest, co zaszło w trakcie spotkania, gdyż tu, jak w wielu innych przyapadkach, legenda o Lordzie Revanie ma kilka wersji. Wiadomo jednak, że od tamtego momentu żaden z Sithów nie widział już Dustila.

Spekuluje się, że Dustil Onasi pogodził się z ojcem i opuścił Akademię Sith. Do tak nieoczekiwanej zmiany poglądów młodego Sitha mogło dojść na skutek przekazanych mu przez ojca dowodów, na temat morderstwa jego przyjaciółki. Z drugiej strony podobno słychać było odgłosy miecza świetlnego dobiegające z kwater młodego Onasiego. Możliwe więc, że Dustil został zabity przez zdetronizowanego Mrocznego Lorda, kiedy nie zgodził się z jego zdaniem na temat Ciemnej Strony Mocy.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.