Drevveka Hoctu

Biografie, Słynni Sithowie


Drevveka Hoctu
była Rycerzem Jedi, jednak jak wielu innych w historii przeszła na Ciemną Stronę Mocy. Wiadomo jedynie, że żyła w czasach przed Siódmą Bitwą o Ruusan.

Przemierzała Galaktykę dopóki nie trafiła na Thule, planetę o powierzchni nieustępliwie nękanej przez potężne wyładowania elektryczne, na której znajdowała się ukryta twierdza Sithów. Dzięki znajomości Mocy Drevveka szybko stała się Przełożoną tamtejszej Akademii Sztuk Sith. Jej właściwej rangi w obrządku Sith można się jedynie domyślać, lecz założenie, że miała tytuł Mistrzyni nie jest chyba przesadzone.

W akademii cieszyła się reputacją niezwykle okrutnej nauczycielki, która wysyłała swoich uczniów na długie, mordercze treningi na pustyniach planety. Mistrzyni Hoctu uważała, że tylko siła czerpana z Ciemnej Strony pozwoli jej uczniom przetrwać.

Mimo znacznych umiejętności i swojej reputacji, Drevveka nie osiągnęła nigdy wyższej rangi. Poprzysięgła więc zemścić się pewnego dnia na swoich przełożonych uważając to pominięcie za upokarzające.

Podczas swojej wizyty na Thule 21 ABY Mistrzyni Khali odnalazła holokron najprawdopodobniej należący do Drevveki Hoctu. Jednakże urządzenie było uszkodzone i nie udało się uzyskać z niego żadnych użytecznych informacji.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.