dak vesserDak Vesser był niegdyś Padawanem Jedi w Akademii na Dantooine, jednak przepełniała go pasja oraz frustracja spowodowana ignorancją Jedi, co spowodowało, że w końcu opuścił szeregi Zakonu Jedi. Nim to jednak zrobił Dak wyznał miłość Padawance Juhani i próbował nakłonić ją, by razem z nim opuściła Akademię. Niestety Juhani nie odwzajemniała uczuć Daka i postanowiła pozostać na Dantooine.

Zraniony jej odmową, Dak opuścił Dantooine po czym oddał się Ciemnej Stronie Mocy i został Uczniem Sith w Akademii na Korribanie. Według legendy, gdy były Mroczny Lord Darth Revan przybył na Korriban w poszukiwaniu Gwiezdnej Mapy, Dakowi dane było ponownie ujrzeć swoją dawną miłość, Juhani. Podobno rozmowa z nią skłoniła go do refleksji, skutkiem czego było opuszczenie przez niego Akademii Sith i ucieczka od zarówno Sithów jak i Jedi.

Nie dane mu było jednak tego uczynić gdyż los chciał, by Dak prawdopodobnie w podchmielonym stanie, ponownie stanął twarzą w twarz ze zdetronizowanym Lordem Revanem w znajdującej się w Dreshdae kantynie. Po krótkiej utarczce słownej Dak zaatakował Mrocznego Lorda i został przez niego zabity.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.