Antinnis Tremayne

Biografie, Słynni Sithowie

 

„Our Emperor isn’t interested in talk. He’s a man of action.”

 

antinnistremayne1Antinnis Tremayne – Imperialny Wysoki Inkwizytor, siejący postrach pośród pozostałych przy życiu Jedi.

Od wczesnej młodości był bardzo wrażliwy na Moc. Gdy miał zaledwie kilkanaście miesięcy, został zabrany z rodzinnej planety i szkolony na Jedi pod okiem Mistrza Dava Kylanu. Jego mistrz zginał w trakcie słynnych Wojen Klonów, a sam Antinnis został pojmany przez wrogie wojska i przetrzymywany jako zakładnik. Dzięki temu przetrwał Rozkaz 66. Wraz z nastaniem Nowego Ładu okazał się przydatny dla Palpatine’a, który planował powołanie do życia organizacji złożonej z czułych na Moc. Jego agenci uprowadzili młodego Tremayne’a i umieścili go na planecie Byss. Trzymano go tam wraz z innymi porwanymi padawanami aż do przybycia Dartha Vadera. Mroczny Lord, otrzymawszy zadanie sformowania Inkwizycji pilnującej nienaruszalności Nowego Ładu, postanowił zmierzyć się z nimi, by sprawdzić ich przygotowanie. Mimo, że nieuzbrojony, bez problemów zabijał każdego po kolei. Dopiero Tremayne zwrócił na siebie uwagę Mrocznego Lorda. Okazał się być jednym z czterech szczęśliwców, którzy zostali przez Vadera wybrani do roli Inkwizytorów Imperium.

antinnistremayne2Antinnis bardzo szybko oddał się Ciemnej Stronie Mocy i stał się jednym z najbardziej zawziętych Inkwizytorów – do tego stopnia, że każda z jego przyszłych ofiar stawała się jego rzeczywistą obsesją. Mimo kilku porażek nie poddawał się i walczył do końca. Te porażki wzmacniały tylko jego nienawiść i przybliżały ku Ciemnej Stronie Mocy. Bardzo szybko jego sława rozniosła się po całej Galaktyce. Wielu Jedi, którzy przetrwali Rozkaz 66, okazało się bezsilnymi wobec metod stosowanych przez Inkwizytora. Tremayne został szybko zauważony i awansowany do rangi Wysokiego Inkwizytora, a to dało mu tylko więcej okazji do pokazania swych umiejętności. Mimo, że nie był tak bardzo biegły w Mocy, gdy Darth Vader przekazał mu miecz świetlny, okazał się świetnym szermierzem. Oddawał się treningom z wielką pasją i z chęcią wykorzystywał swe umiejętności w walce ze ściganymi Jedi. Inną ważną umiejętnością wpływającą na skuteczność Tremayne’a, była umiejętność przesłuchiwania więźniów. Jego słowa, że potrafi złamać każdego przesłuchiwanego, wcale nie były pozbawione dowodów. Ta umiejętność i drastyczne metody pozwoliły mu stosunkowo szybko odnajdywać swoje kolejne ofiary.

antinnistremayne2

Wszystkie te zdolności okazały się jednak niewystarczające, gdy doszło do starcia z pewnym jeńcem – rycerzem Jedi o imieniu Shelvay. W starciu z nim Wysoki Inkwizytor stracił oko oraz ramię. Pod nadzorem Dartha Vadera zostały mu wszczepione implanty. Nie pogodzony z porażką Tremayne kontynuował poszukiwania byłego jeńca na pokładzie gwiezdnego niszczyciela ,,Inkwizytor”.

W czasie Galaktycznej Wojny Domowej Treymane zyskał sobie miano jednego z najbardziej aktywnych i potężnych Imperialnych Inkwizytorów. Tę reputację zyskał głównie poprzez wzorowanie się na swym mistrzu i mentorze: Lordzie Vaderze. Podobnie jak Mroczny Lord, Treymane nie ukazywał litości podwładnym oraz podobnie jak u siebie, nie tolerował porażek.

W późniejszych czasach przeciągnął na Ciemną Strone Mocy Jereca – odkrywcę Doliny Jedi na Ruusan. Wysoki Inkwizytor Tremayne służył wiernie Imperium aż do ostatnich chwil swego życia.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Evasive action – komiks online oryginalnie opublikowany w latach 2005-2006 r.
  2. The longest fall – opowiadanie autorstwa Patricii A. Jackson, oryginalnie opublikowane w magazynie RPG „Star Wars Journal” w 1996 r.
  3. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.