Adalric Brandl

Biografie, Słynni Sithowie

“The Jedi – is his own worst enemy. The greatest conflict comes from within. Our Masters teach us, scold us… command us to follow reason, not our emotions.”

 


Adalric Cessius Brandl
– słynny aktor, ojciec Jaaliba Brandla. Był wrażliwy na Moc. Pochodził z planety Trulalis. Kiedy odkrył go Palpatine, Adalric zaakceptował już swój dar i został jednym z Imperialnych Inkwizytorów i Mrocznym Jedi. Wówczas na rozkaz Imperatora zabił wielu Jedi i innych osobistości. Zyskał sobie wtedy opinię niezrównoważonego psychicznie.

Adalric wpadł w kłopoty, kiedy chciał porzucić służbę u Imperatora. W trakcie ucieczki utknął na Najibie. Podczas próby odlotu z tej planety zamordował Twi’lekankę Arrunę, narzeczoną pracownika portu, Lathaama. Brandl opuścił Najibę na pokładzie statku Thaddeusa Rossa. Kiedy powrócił na Kovit, szukał swojego dawnego mistrza, Otiasa Atori, pragnąc przejść z powrotem na Jasną Stronę. Wkrótce został zaatakowany przez Mengesa i uciekł z Trulalis razem z Rossem. Szybko został jednak przechwycony przez Kapitana Grendahla i oddany Wysokiemu Inkwizytorowi Tremayne’owi. Brandl pozwolił się zabrać, aby chronić Jaaliba.

Wierzono, że został stracony, ale ostatecznie uciekł i powrócił na Trulalis, aby być z Jaalibem. Spędził tam pięć lat ucząc syna wszystkiego, co wiedział o aktorstwie. Kiedy Fable Astin szukała Jaaliba, Adalric wyczuł jej głęboką więź z Mocą, jak również wewnętrzną walkę, którą toczyła ze sobą po przegranej bitwie z Vialco. Były Inkwizytor rozpoczął jej trening, ale przekazywał jej jedynie tyle wiedzy, ile uznał za niezbędne. Adalric był surowym mistrzem, bardziej stanowczym dla Fable niż dla siebie, mając nadzieję, że jej sukcesy pomogą wrócić mu do łask Imperatora. Podczas szkolenia kobiety Brandl udał się na Byss z nadzieją odzyskania należnej mu pozycji. Palpatine zgodził się na to, lecz wymagał, aby Adalric oddał mu Fable. Były Inkwizytor wysłał więc Jaaliba do Iscery i zwabił Vialco na Trulalis. Brandl zmusił Fable, aby zniszczyła Vialco, po czym ją uwięził. Jaalib, po odkryciu powrotu ojca na Ciemną Stronę, próbował uratować Fable. Plan się powiódł, Jaalib skierował ją do Deke’a Holmana i Sojuszu. Zamierzenia Adalrica kolejny raz zostały pokrzyżowane.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. The final exit oraz Uhl Eharl Khoeng – opowiadania autorstwa Patricii A. Jackson, oryginalnie opublikowane w magazynie RPG „Star Wars Adventure Journal” odpowiednio w 1994 i 1995 r.; drugie opowiadanie zostało później umieszczone w antologii „Opowiadania z Nowej Republiki”, przetłumaczonej na j. polski i wydanej w 2001 r.
  2. Emanations of Darkness – opowiadanie autorstwa Patricii A. Jackson, dostępne online