„The Jedi way was not for me, and we both know that it is not truly for you either.”

 


Acaadi
był Zarbackim Jedi w czasie wojny Starej Republiki z Mandalorianami. Podczas wojny sprzymierzył się z grupą Jedi pod przewodnictwem Rycerza Jedi Revana, którzy sprzeciwili się Radzie Jedi i wzięli aktywny udział w wojnie. Revan prowadząc siły Republiki do zwycięstwa, uczył się tajników Ciemnej Strony Mocy. Acaadi idąc w ślady Revana także zwrócił się ku Ciemnej Stronie Mocy i stał się agentem Sithów na początku Wojny Domowej Jedi, która rozpoczęła się, gdy Mroczny Lord Sithów Darth Revan i jego uczeń Darth Malak poprowadzili inwazję na Republikę. Pracując jako agent Sithów, Acaadi zyskał sławę dzięki swym umiejętnościom przeciągania Jedi i obywateli Republiki na stronę Sithów.

Na Iridonii, Acaadi miał za zadanie sabotować siły Republiki na powierzchni i orbicie planety, w ramach przygotowań do ataku Sithów na flotę Republiki. Zinfiltrował on w tym celu grupę Mandaloriańskich najemników, zamierzając wykorzystać ich do zniszczenia centrum łączności Republiki, a następnie w spisku mającym za zadanie przeciągnąć innego Zabrackiego Jedi, Duquę Dara, na Ciemną Stronę Mocy.

Po zniszczeniu przez Mandalorian centrum łączności, podzielili się oni na dwie grupy, które po zakończeniu misji miały spotkać się w mieście Wortan; jedna z nich starła się z Darem, podczas gdy druga wpadła w zasadzkę i została zniszczona przez grupę Jedi i pilotów, służących Republice. Acaadi uratował Dara przed Mandalorianami i, wykorzystując starcie, przekonał go, by się do niego przyłączył.

Dar zdał sobie sprawę, że Zakon Jedi go opóźnia, uniemożliwiając mu korzystanie ze swoich naturalnych agresywnych uczuć. Rozmowa między dwoma Zabrakami została podsłuchana przez komlink przez agentów Republiki. Nie byli oni świadomi, tego że Dar sprzymierzył się z Acaadim i postanowili udać się mu na pomoc. Acaadi i Dar wyruszyli do prywatnego hangaru Acaadi’ego, nieznacznie tylko wyprzedzając ścigających ich agentów Republiki.

Przedstawicielom Republiki udało się zlokalizować hangar Acaadi’ego dzięki pomocy napotkanych Jedi: Draethosa Daroka-Tho i Miraluki Jirany Sha . Acaadi zauważył zbliżającego się wroga, i kazał strażnikom wejść do środka hangaru. Wolał, żeby Dar spotkał agentów Republiki w hangarze, który był obserwowany przez oddział komandosów Sithów, ukrytych wśród gruzów.

Gdy tylko agenci przybyli, Acaadi opuścił planetę prywatnym promem z drugą grupą komandosów, kierując się na okręt flagowy Republiki ”Champion of Iridonia”. Planował on sabotaż okrętu. Po próbie przekonania Dara do odrzucenia Ciemnej Strony Mocy i bitwie z komandosami Sithów, agenci Republiki odkryli plan Acaadiego i ruszyli na ”Champion of Iridonia” żeby ostrzec Admirała Rokona, dowódcę floty Republiki. Gdy tylko agenci Republiki dotarli na okręt, nastąpił atak floty Sithów.

Tymczasem Acaadi zdążył dostać się na pokład ”Champion of Iridonia”, ubierając mundur porucznika Republiki i zabierając komandosów do stacji inżynierskich. Załoga okrętu odkryła lokację agenta Sithów przez kamery bezpieczeństwa, podczas gdy Acaadi i jego komandosi sabotowali okręt. Sith odwrócił się do jednej z kamer i przemówił do Admirała Rokona, mówiąc mu, że jest już za późno. W tym momencie, komandosi Acaadiego przeładowali terminale na mostku, powodując zwarcie, zabijając załogę i raniąc Admirała. Zamierzając przejąć pełną kontrolę nad okrętem, Acaadi i jego komandosi zaatakowali mostek, walcząc z agentami Republiki próbującymi desperacko uratować okręt flagowy Republiki…

Dalsze losy Acaadiego nie są znane, prawdopodobnie zginął w ostatecznej bitwie lub uciekł kapsułą ratunkową.