Yevra i Llokay
byli rodzeństwem wrażliwych na Moc czerwonoskórych Zabraków. Jedyne wzmianki na ich temat pochodzą z okresu, kiedy byli uczniami Sithów w Bractwie Ciemności Lorda Kaana. Yevra zawsze współdziała ze swoim bratem, jak również z innym Zabrakiem imieniem Sirak. Wydaje się, że Zabraczka popierała Siraka i była wobec niego lojalna, gdyż ten uchodził na Korribanie za najsilniejszego i najzdolniejszego adepta Ciemnej Strony Mocy.

W 1000 BBY, kiedy Bractwo Ciemności przygotowywało się na decydujące starcie z siłami Republiki i Jedi, zarówno rodzeństwo, jak i inni uczniowie zostali wyniesieni do godności Lordów Sithów. Nie było im jednak dane walczyć z użytkownikami Jasnej Strony Mocy. Niedługo po zbiorowym awansie, na Korriban powrócił Bane, wróg Siraka. Wtedy to Llokay i Yevra, aby dowieźć swojej lojalności, postanowili wesprzeć pobratymca.

Trójka sprzymierzeńców: Yevra, Llokay i Sirak uknuło spisek wciągając w niego dotychczas lojalną Bane’owi Githany. Zaatakowali oni Bane’a, kiedy ten przebywał z Githany w bibliotece, nie mając ze sobą swojego miecza świetlnego. Kiedy zaczęła się walka, Githany nieoczekiwanie zdradziła spiskowców, wręczając Bane’owi jego miecz i wspomagając go w walce. Llokay i Yevra zginęli w starciu z Githany, uderzone jej biczem świetlnym.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Darth Bane: Path of Destruction – książka autorstwa Drew Karpshyna, opublikowana w 2009 r.