Lord Scourge był Sithem czystej krwi i żył około 300 lat przed Wielką wojną galaktyczną. Szkolenie rozpoczął około 3,964 BBY. Był obiecującym uczniem, zarówno świetnie władającym Ciemną Stroną jak i znanym z oddania tradycjom Sithów. Po szkoleniu został oddelegowany do stłumienia rebelii na kilku nowo podbitych światach.

Po dwóch latach stacjonowania na obrzeżach Imperium Sithów, Lord Scourge, został wezwany przez Darth Nyriss, członkinię Mrocznej Rady, na Dromund Kaas, w celu odnalezienia i zlikwidowania zamachowców którzy od pewnego czasu starali się ją zabić.

Od samego początku swej służby u Darth Nyriss Lord Scourge rywalizował z jej doradcą, również czystej krwi Sithem, Sechelem, oraz szefem jej ochrony, człowiekiem Murtogiem. Ci dwaj obawiali się, że jego obecność może zagrozić ich stanowiskom. Mimo problemów ze współpracą, Lord Sithów szybko pomógł Sechelowi odkryć, że za zamachami stoją ludzcy separatyści z planety Bosthirda.

Po zlikwidowaniu zdrajców w ich kryjówce, Sechel wykrył w ich bazie danych, że za ich działaniami stał Darth Xedrix, inny członek Mrocznej Rady. Co więcej, wszystko wskazywało na to, że planował on zdradzić samego Imperatora. Darth Nyriss poleciła natychmiast zgładzić swojego dawnego rywala. Nie chciała informować Imperatora o jego zdradzie, w obawie, że władca zarządzi dochodzenie, a Xedrix zdoła uciec.

Sechel użył zdobytych kodów komunikacyjnych separatystów, w celu zwabienia Xedrixa do jednej z jaskiń na obrzeżach Dromund Kaas. Tam Scourge zastawił pułapkę na Mrocznego Lorda. Gdy ten przybył, Scourge zabił dwójkę jego uczniów. Następnym ruch należał do Mrocznego Radnego, który cisnął w stronę Lorda Sithów nawałę błyskawic Mocy. Mimo, że atak niemal pozbawił Scourge’a przytomności, skończył się równie nagle, co się zaczął.

Zamiast kontynuować walkę Darth Xendrix próbował przekonać Lorda Scourge’a do swoich racji i odkrył przed nim tajemnice Darth Nyriss. Na jaw wyszło jej powiązanie ze zdrajcami planującymi obalić Imperatora. Scourge jednak domyślił się, że Mroczny Lord tak naprawdę zaprzestał ataku, bo jego podeszły wiek osłabił go i po prostu nie mógł już władać Mocą tak, jak kiedyś. Dowiedziawszy się wszystkiego, co mógł Lord Sithów z pogardą zabił osłabionego Mrocznego Radnego.

Lord Sithów w pierwszej kolejności udał się do Sechela. Z krótkiego przesłuchania Scourge dowiedział się że zamachy na życie Darth Nyriss miały tylko odwrócić uwagę od jej osoby. Następnie sama Darth Nyriss przerwała przesłuchanie i wyjaśniła mu, że istnieje złożona z kilku członków Mrocznej Rady grupa pragnąca obalić Imperatora. Wedle jej słów władca był szalony. Na poparcie swojej tezy Darth Nyriss zabrała Lorda na ojczystą planetę Imperatora, Nathemę. Planeta została pozbawiona życia i Mocy przez rytuał odprawiony przez Imperatora. Po ujrzeniu tego widoku Scourge uwierzył swojej pracodawczyni.

Kiedy Darth Nyriss i Lord Scourge odlatywali z planety dostrzegli wchodzący na orbitę statek. Nyriss wystrzeliła do niego z działa jonowego, statek rozbił się na powierzchni planety.

Nyriss i Scourge postanowili zabić ocalałych z katastrofy, bojąc się, że to mogą być słudzy Imperatora. Po wylądowaniu okazało się że tylko jedna osoba znajduje się na pokładzie. Darth Nyriss rozpoznała w rozbitku Revana i wyjaśniła Scourge’owi że jest on Jedi i republikańskim szpiegiem. Po krótkim przesłuchiwaniu doszli oni do wniosku że Revan stracił pamięć co zresztą potwierdzało to że nie rozpoznał Darth Nyriss.

Kilkanaście lat wcześniej Imperator za pomocą rytuału Sithów uczynił z Revana i Malaka swoje całkowicie oddane sługi. Darth Nyriss postanowiła wykorzystać Revana do badań nad przełamaniem działania rytuału, co skutkowałoby zerwaniem więzi łączącej Gwardię, jego Ręce i Głos Imperatora z ich panem.

Po sześciu miesiącach bezowocnych badań Darth Nyriss straciła zainteresowanie więźniem, natomiast Lord Scrouge wyczuwając w nim dziwne połączenie z Mocą kontynuował badania. Przez trzy lata Lord Sithów starał się pozyskać zaufanie Revana przez co sam zaczął coraz bardziej mu ufać. W pewnym momencie Revan zdecydował że ufa dostatecznie mocno Lordowi aby uwierzyć w jego chęć pomocy. Z kolei rozczarowany brakiem działań ze strony spiskowców Sith uznał, że tylko Jedi może mu pomóc w zabiciu Imperatora.

Niedługo po tym Sechel poinformował Lorda Sithów, że skontaktowała się z nim kobieta dysponująca idealnym hologramem Scourge’a. Zaintrygowany, Lord Scourge polecił doradcy Darth Nyriss zaaranżować spotkanie, a szefowi jej ochrony przybyć na nie z grupą jego najlepszych ludzi. W jaskini na obrzeżach Miasta Kaas Meetra z łatwością pokonała żołnierzy, a Scourge doszedł do wniosku, że mające na celu uwolnienie Revana przymierze z nią było oczywistym wyborem.

Pierwszym krokiem do tego celu było wyeliminowanie ostatniej osoby, która wiedziała o istnieniu Meetry: Sechela. Następnie Scourge postanowił wyjawić Imperatorowi prawdę o celach Darth Nyriss. Na specjalnej audiencji opowiedział władcy o wszystkich planach i dotychczasowych działaniach spiskowców, starannie ukrywając swój udział i obarczając wszystkim Mroczną Radną. Imperator postanowił wysłać przeciwko niej swoją Gwardię.

Korzystając z ataku Gwardzistów, Scourge i Meetra przeniknęli do pałacu Darth Nyriss. Pośród chaosu bez trudu dostali się do więzienia Revana. W uwolnieniu Mistrza JEdi przeszkodziła sama Mroczna Radna. Zaatakowała ona Scourge’a i Surik bez problemu ich pokonując. Jednak w zabiciu obojga przeszkodził Revan, który za sprawą zwróconej przez Meetrę maski odzyskał całą pamięć i potęgę. Odbił błyskawice Mocy Darth Nyriss w jej kierunku, natychmiast ją zabijając.

Scourge i jego tymczasowi sprzymierzeńcy postanowili przeczekać zamieszanie wynikłe z ataku na fortecę w jaskini, w której po raz pierwszy doszło do spotkania Surik i Scourge’a. W trakcie nocnej medytacji Lord Scourge doznał wizji Mocy, w której ujrzał, że jego dotychczasowi towarzysze zostaną pokonani przez Imperatora. Od tego momentu Lordem Sithów zaczęły targać wątpliwości.

Kolejny dzień miał być dniem śmierci Imperatora. Trójka zabójców bez problemu dostała się do pałacu Imperialnego, dzięki posłuchowi jaki zyskał Scourge wyjawiając plany Nyriss. Wszystko przebiegało bez problemów, aż do momentu gdy dotarli do drzwi sali tronowej. Tam kapitan Gwardii Imperialnej rozpoznała maskę Revana. Rozgorzała walka w trakcie której Lord Scourge doznał drugiej wizji. Był świadkiem śmierci Imperatora z rąk nieznanego mu Jedi. Sith doszedł do wniosku że Imperator musi zginąć bez względu na cenę. Zaatakował Meetrę Surik zabijając ją ciosem w plecy. Dało to Imperatorowi wystarczająco dużo czasu na zaatakowanie Revana potężnymi błyskawicami Mocy. Jedi niemal natychmiast stracił przytomność.

Imperator uznał atak Scourge’a za oznakę lojalności wobec Imperium. Nagroda jaką uzyskał Lord przeszła jego oczekiwania. Imperator uczynił go nieśmiertelnym tak jak on sam, i nadal mu tytuł Gniewu Imperatora. Dzięki temu mógł on czekać na objawionego mu przez Moc zabójcę Imperatora.

Trzysta lat później Lord Scourge napotkał Jedi ze swej wizji na planecie Quesh. Oszczędził go, zapowiadając, że jeszcze się spotkają. Miało to miejsce w cytadeli Imperatora – Jedi próbował zabić Imperatora, lecz mu się nie powiodło. Lord Sithów pomógł mu w ucieczce i podążył z nim na Tython. Tam wyjawił Radzie Jedi, że podejrzewa, iż Imperator chce pochłonąć całe życie w galaktyce. Rada zgodziła się na sojusz z Lordem Sithów i ponownie wysłała zabójcę z jego wizji przeciw Imperatorowi.

Gdy Jedi w końcu pokonał władcę, Scourge otrzymał od Senatu Republiki jego najwyższe odznaczenie: Krzyż Chwały. Jednakże Scourge nie był przekonany, że Imperator rzeczywiście poległ i miał zamiar szukać go dalej.