Remulus Dreypa
był człowiekiem, członkiem Zakonu Jedi, żyjącym w czasach Stuletniej Ciemności. Przed Drugą Wielką Schizmą pełnił funkcję admirała Floty Republiki. Bardzo niewiele wiadomo o jego życiu przed bitwą o Corbos (6900 BBY). Praktycznie jedyne wzmianki mówią o tym, iż będąc członkiem Zakonu Jedi był również baronem planety Bespin.

Mgłę historii w pewnym stopniu odkrywa moment, kiedy wspólnie z grupą Mrocznych Jedi rozpoczęli proklamowanie wyższość istot czułych na Moc nad pozostałymi. Grupa przyszłych Sithów propagowała również tezę, że to użytkownicy Mocy powinni objąć zwierzchność nad tymi, którzy nie są na nią czuli.

Ich idee oraz działania skonfrontowały coraz silniejsze natarcia ze strony reszty Zakonu, co doprowadziło do odseparowania się Mrocznych Jedi i utworzenia nowego zakonu. Te wydarzenia zapoczątkowały Drugą Wielką Schizmę, krwawą wojnę zakończoną porażką schizmatyków na Corbos. Masakra pochłonęła ogrom istnień i tylko małej garstce Mrocznych Jedi udało się uciec. Jednym z ocalałych był właśnie Remulus Dreypa.

Wojna niestety nie potoczyła się po myśli buntowników i po przegranej zostali oni wygnani przez Radę Jedi. Jedenastu ocalałych Mrocznych Jedi skierowalo sie w Mgławicę Stygijskiej Kaldery, gdzie odnaleźli prymitywny, acz wyjątkowy silnie czuły w Mocy gatunek Sithów. Sithowie dostrzegli w nich bóstwa przepowiedziane przed wiekami i zaczęli traktować ich jak władców. Od tego momentu Baron Dreypa przyjął godność Lorda Sithów.

Podczas pobytu na Korribanie u Remulusa Dreypy nasiliła sie wrogość, którą miał już od dawna w stosunku do jednego z Lordów, Karnessa Muura. Do konfliktu między Lordami przyłączyła się także Sorzus Syn, tworząc dla każdego z nich potężne amulety. Magiczne przedmioty miały pozornie pomóc im w walce, ale w rzeczywistości zamiarem Lady było wykorzystanie ich do przejęcia władzy nad Muurem i Dreypą.

Sam Dreypa eksperymentując z wiedzą tubylczych Kissai stworzył artefakt, który nazwał Hibernatorem Dreypy. Celem urządzenia było zamknięcie w nim Muura, a tym samym doświadczenia go potężnym cierpieniem i koszmarami. Plan ten niestety nie powiódł się, gdyż Karness Muur został wcześniej zabity.

Dreypa po śmierci swojego arcywroga mógł bez przeszkód budować swój autorytet i zwiększać swoją pozycje w Zakonie Sithów. W międzyczasie nauczył się korzystać z wykonanego przez Sorzus Syn amuletu i użył go, aby przejąć kontrolę nad skradzionymi jej larwami lewiatanów. Z momentem osiągnięcia prawie tak wysokiej pozycji jak sam Jen’ari Ajunta Pall, Dreypa zebrał swoich popleczników i oświadczył, iż wyrusza zemścić się na Republice. To pawdopodobnie podczas tej wyprawy Sithowie zbudowali świątynie na planecie Voss.

Niestety i ta kampania nie powiodła się. Rozgorzała bitwa, w wyniku której okręty obu stron rozbiły się na planecie Kesh. Silne pole magnetyczne planety uniemożliwiło kontakt z Imperium Sithów, co oznaczało, że Dreypa był tam uwięziony. Podczas pobytu na Kesh Remulus wykorzystał larwy lewiatanów, umieszczając je w aktywnym wulkanie Sessal Spire, gdzie mogły wyrosnąć.

Podążając ślepo za pragnieniem wydostania się z Kesh Lord Sithów nie dostrzegł spisku swoich popleczników, którzy zamknęli go w jego własnym tworze, Hibernatorze Dreypy, gdzie spędził niemal 4 tysiące lat. W roku 5000 BBY, kiedy Dreypa w dalszym ciągu znajdował się w stanie hibernacji, na Kesh rozbił się „Omen”, okręt Imperium Sithów. Jego załoga w ciągu kolejnych tysiącleci przejęła kontrolę nad planetą i z niej też uformowało się Zaginione Plemię Sithów.

Historia Remulusa Dreypy nabrała rozpędu dopiero, kiedy buntowniczy młody członek Zaginionego Plemienia Sithów, Parlan „Death” Spinner, w 2975 roku BBY uwolnił starożytnego Lorda. Spinner urzeczony Lordem Dreypą postanowił za nim podążać i pomóc mu dokonać zemsty na tych, którzy go uwięzili. Dreypa, czując iż powoli odzyskuje siły postanowił zademonstrować swoją potęgę i zrównać rodzinną wioskę Spinnera z ziemią. Bez wahania i najmniejszego problemu pozbył się lokalnego, pochodzącego z Zaginionego Plemienia Sithów Lorda Galathosa, zabijając go błyskawicami Mocy, a zaraz potem jego żołnierzy. Tłumy niewolników z wioski, urzeczone potęgą Dreypy, zaczęły się radować, iż przyszedł ich wyzwolić. Nowy władca czym prędzej zdementował ich teorie mówiąc, że walczy tylko dla siebie. Niedługo potem obiecał naiwnym mieszkańcom, że wyzwoli ich spod władzy Plemienia pod warunkiem, że przyłączą się do niego.

Dreypa wraz ze swoimi nowymi sprzymierzeńcami postanowił rozpocząć marsz na stolicę Plemienia Tahv. W tym samym czasie siły Plemienia pod wodzą Iliany Hilts, żony Wielkiego Lorda Plemienia Varnera Hiltsa wyruszyły naprzeciwko Lordowi Dreypie i obie strony spotkały się na równinach Marisota. Początkowo Dreypa miał zdecydowana przewagę, eliminując całą masę Lordów używając w tym celu błyskawic Mocy. Sytuacja zmieniła się, kiedy Iliana Hilts rzuciła do walki elitarne powietrzne jednostki. Spinner próbował przekonać Lorda, że powinni się wycofać, gdyż ich armia składała się głównie z niewyszkolonych żołnierzy, ale obsesja Lorda Dreypy pchała go do dalszej walki. W pewnym momencie Dreypa przypomniał sobie o lewiatanach pozostawionych w wulkanie Sessal Spire, leżącym na półwyspie na południowym zachodzie od pola bitwy. Kiedy Dreypa wyruszył wraz z częścią swoich sił do już wygasłego wulkanu, Spinner zdradził go poddając się Ilianie. Lord w końcu dotarł do krateru i użył swojego amuletu do przebudzenia 3 potężnych lewiatanów. Dreypa rozkazał lewiatanom zabić wszystkich walczących z nim Sithów. Podczas, gdy lewiatany zajmowały się swoimi ofiarami Dreypa wyruszył aby zemścić się na zdrajcy Spinnerze.

Niestety akt zemsty nie powiódł się, gdyż siły Lorda zostały niespodziwanie zaatakowane przez „Straconych” – grupę użytkowników Mocy. Spinner korzystając z okazji zbiegł, a bitwa na nowo rozgorzała. Mimo, że Dreypa stracił w batalii jednego lewiatana, ostatecznie zwyciężył. Kierując się w stronę stolicy planety uwięził jako zakładniczkę księżniczkę Takarę, córkę Wysokiego Lorda. U bram Tahv Lord Dreypa wykorzystał miłość Spinnera do księżniczki i zaoferował oddać mu ją i zostawić w spokoju Kesh w zamian za statek przy pomocy którego mógłby opuścić planetę. Spinner wietrząc podstęp nie zgodził się na jego propozycję. Używając swojego statku zwabił lewiatany, a następnie zniszczył je przy pomocy turbolaserów. Widząc porażkę swoich sił Lord Dreypa wycofał się na ostatnim lewiatanie wraz ze swoją zakładniczką Takarą.

Kiedy Dreypa dostał się wreszcie na statek, Spinner postanowił przystać na wcześniejszą propozycję Lorda. Tym razem jednak Dreypa miał inne plany. Chciał jak najszybciej odlecieć z planety nie zważając na inne okoliczności. W ostatniej chwili ze statku zbiegła księżniczka i Dreypa pozostał na jego pokładzie sam. Wtedy też zorientował się, że kurs statku zablokowany jest na wulkan Sessal Spire. Żywot wielkiego Lorda Sithów Remulusa Dreypy zakończył się katastrofą, w kraterze wygasłego wulkanu.