Wysoka, pewna siebie Olaris Rhea była Lady Sith i jedną z najpotężniejszych członkiń Zaginionego Plemienia Sithów. Została wybrana na nauczycielkę Vestary Khai po przybyciu na Kesh Sfery Medytacyjnej. W początkowym okresie zbierania sił przez Plemię przed planowanym podbojem Galaktyki, służyła razem ze swoją uczennicą na zdobycznym okręcie: Eternal Crusader.

Kiedy Sfera Medytacyjna ostrzegła Plemię, Olaris kierowała specjalną grupą, która najpierw miała znaleźć Luke’a Skywalkera, a później, kiedy to Sfera pod wpływem impulsu Mocy odleciała z Kesh, stanęła na czele tych, którzy mieli ją odzyskać. Kiedy trafili na planetę w Mgławicy Maw, spotkali tajemniczą istotę nazywaną Abeloth i dzięki jej pomocy udało im się najpierw odzyskać Sferę, a później zlokalizować Luke’a i Bena Skywalkerów na Stacji Sinkhole.

Pomimo zdrady jednego z towarzyszy – Yuvara Xala, który już wcześniej planował odebrać jej przywództwo i pojmania uczennicy, udało jej się w końcu doprowadzić do pojedynku z Luke’em, w trakcie którego pomagała jej uwolniona Khai. Dzięki dywersji Bena, który oddał kilka laserowych salw w Sferę Medytacyjną, zdezorientowana Rhea została najpierw okaleczona, a potem zabita przez Luke’a, podczas gdy Vestara Khai uciekła.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Omen – powieść autorstwa Christie Golden, oryginalnie opublikowana w 2009 r.
  2. Abyss – powieść autorstwa Troya Denninga, oryginalnie opublikowana w 2009 r.