„Seize the day, and you have the day. But wait for the right day to seize, and you will seize entire lifetimes.”

 


Kla
– ten Lord żył około tysiąca lat po Wielkiej Wojnie Hiperprzestrzennej. Jako były Jedi, sekrety Sithów po raz pierwszy poznał prawdopodobnie z holokronu Nagi Sadowa będącego w posiadaniu Mistrza Jedi Odana-Urra. Żywo interesował się historią Starożytnego Imperium Sithów i – używając holokronu telosiańskiego – opisał dzieje Wielkiej Wojny Hiperprzestrzennej. Wiedzę tę Lord Kla zawarłw tak zwanym Holokronie Telosiańskim.

Kla został też wielkim alchemikiem, a całą swą wiedzę z tej dziedziny umieścił w holokronie Bo Vandy. Tym samym stał się jego głównym strażnikiem, obok samej Lady Sithów oraz Lorda Komoka Da.

Lord Kla poszedł jednak krok dalej i związał się z holokronem tak, by po śmierci jego duch trafił do artefaktu. Potem starał się przekonać każdego, kto próbował poznać jego nauki, że urządzenie będzie poprawnie działać tylko na Korribanie. W rzeczywistości chciał wzmocnić się aurą planety na tyle, by móc opętać użytkownika i wrócić w ten sposób do życia.

Niestety dotychczasowe eksperymenty z wykorzystaniem Kandydatów z Akademii Sithów, Nowicjuszy i Akolitów nieodmiennie kończyły się śmiercią, zaś bardziej zaawansowani Sithowie są zwykle chronieni przed opętaniem przez swych Mistrzów. W związku z tym Lord Kla postanowił wstrzymać się ze swymi próbami, przynajmniej dopóki nie zostanie opracowany odpowiedni rytuał mogący go wspomóc.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Dark Side Sourcebook – uzupełnienie do gry RPG d20 wydane przez Wizards of the Coast w 2001 r., poświęcone Ciemnej Stronie Mocy.