„All I ever wanted, my whole life, was to become a Jedi Knight, and you… you?! I went to you, I wanted training. You didn’t just spurn me, I was beneath your notice.”

 

flintFlint urodził się 35 lat przed bitwą o Yavin na planecie Belderone. Był synem miejscowej kelnerki i rycerza Jedi, Flinta Torula, który zginął podczas Wojen Klonów.

Flint jako młody chłopak marzył o pójściu w ślady ojca i zostaniu Jedi. Musiał jednak przede wszystkim zarabiać na życie, więc dorabiał w fabryce specjalizującej się w produkcji maszyn kroczących AT-AT.

Gdy krótko po bitwie o Hoth, na Belderone przybył „Sokół Millenium” z Luke’em Skywalkerem na pokładzie, Flint po raz pierwszy zobaczył miecz świetlny. Oczywiście, Luke zaprzeczał, że jest rycerzem Jedi. Flint jednak nie dał się przekonać i postanowił go śledzić. Gdy Skywalker bez trudu rozprawił się z nasłanymi na niego skrytobójcami, chłopak nabrał pewności. Wprowadził więc rebeliantów do głównego miasta, aby pokazać im fabryki AT-AT. Szybko wywiązała się walka, w czasie której siły imperialne zaczęły niszczyć rodzinne miasto Flinta. Ten, w obawie o swoją matkę, wskoczył do landspeedera z zamiarem odszukania jej. Tym razem jednak jego umiejętności pilota okazały się niewystarczające i Flint rozbił się wraz ze swym przyjacielem Barney’em . Kiedy odzyskał przytomność, okazało się, że zarówno jego przyjaciel, jak i matka nie żyją. Flint obwiniał siebie za ich śmierć i od tej pory czynił wszystko, by przekonać samego siebie, że nie on był winien tej tragedii.

flint2Osobą, która wykorzystała jego wahanie i poczucie winy, okazał się przybyły na planetę Darth Vader. Wyczuł on potencjał młodzieńca i obiecał mu szkolenie w posługiwaniu się Mocą. Vader ukrywał istnienie Flinta przed Imperatorem, przez co dawał mu poczucie złudnego bezpieczeństwa, a chłopak zaczął traktować Mrocznego Lorda jak swego ojca, którego nigdy zresztą nie poznał.

Jego nauki przerwała bitwa o Endor. Flint w poszukiwaniu wskazówek udał się na planetę Vjun, gdzie starł się z inną uczennicą Vadera, przyszłą Lady Sith – Lumiyą. Pokonała ona Flinta, ale postanowiła wziąć go sobie na ucznia. Dokończyła jego szkolenie i od tej pory Flint był znany jako Mroczny Lord Belderone.

Flint wraz ze swymi wojskami walczył przeciwko Nowej Republice. W tym czasie na planecie Nalvar starł się z rebeliantami, a on sam z Luke’em Skywalkerem. Przegrał pojedynek, a próby Luke’a przeciągnięcia go na Jasną Stronę nie powiodły się. W zemście za własne upokorzenie Flint chciał rozkazać swoim wojskom zniszczyć całe miasto, ale powstrzymał go jego dawny przyjaciel Barney, uznany wcześniej za zmarłego. Jego widok tak wstrząsnął Flintem, że uznał swoją dalszą walkę za bezcelową i poddał się.

Kolejne lata życia spędził w więzieniu. Gdy w końcu został przetransportowany na ojczystą planetę, zamordowano go przy użyciu miecza świetlnego.

Jak wszystkie marionetki pozyskane dla Bractwa przez Lumiyę, Flint okazał się nadzwyczaj pomocny w odwracaniu uwagi od naszych działań.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Marvel Star Wars – komiks The Apprentice, oryginalnie opublikowany w 1983 r.
  2. Seria komiksowa Marvel Star Wars – odcinek 92, oryginalnie opublikowany w 1985 r.
  3. Evil Never Dies: The Sith Dynasties – artykuł autorstwa Abela G. Peñy, oryginalnie zamieszczony na Hyperspace.