Darth Voren
, urodzony jako Voren Renstaal, był niegdyś padawanem Jedi, szkolonym w Akademii na Ossus przed Wojnami Mandaloriańskimi. Po ich wybuchu wraz ze swoim mistrzem został złapany podczas jednej z pierwszych potyczek. Podczas Pierwszej Bitwy o Onderon mistrz Renstaala został zabity, zaś Voren dołączył do zwolenników Revana. Wraz z jego flotą podróżował do Nieznanych Regionów, a kiedy powrócili na tereny Republiki, Renstaal wypowiedział posłuszeństwo Zakonowi Jedi i stał się jednym z gorących zwolenników Imperium Sith stworzonego przez Dartha Revana. Wtedy przyjął imię Dartha Vorena.

By ukończyć swoje szkolenie, Darth Voren uczył się u jednego z Rycerzy Sith, służącego bezpośrednio pod rozkazami Revana. W ten sposób mężczyzna znalazł się na pokładzie flagowego okrętu Mrocznego Lorda i został przydzielony do jego ochrony, by tam rozwijał swoje umiejętności. Nikt jednak nie wiedział, że nie był najwłaściwszą osobą na tym stanowisku, jako że, jak wielu Sithów przed nim i po nim, był lojalny jedynie względem siebie samego.

Darth Voren był jednym z Sithów, którzy stawili czoła oddziałowi dowodzonemu przez Bastilę Shan, kiedy ten dostał się na pokład okrętu Revana. Mała grupka Jedi zaatakowała kwaterę główną służby bezpieczeństwa w nadziei na przejęcie kontroli nad systemem i ułatwienie Bastili dostania się na mostek. Kod to umożliwiający znajdował się w posiadaniu Dartha Vorena, a ten nie miał najmniejszej ochoty pozwolić Jedi na jego uzyskanie. Wraz z oddziałem wojska stawił czoła grupie Jedi, jednak nie zdołał ich zatrzymać. Po jego śmierci kody wpadły w ręce grupy uderzeniowej, która bez wysiłku i rozlewu krwi, zaledwie wydając odpowiednie rozkazy, oczyściła Bastilii drogę na mostek.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. The betrayal of Darth Revan – przygoda RPG opublikowana przez Wizards of the Coast w 2008 r.