holoerrorDarth Scabrous był alchemikiem oraz przełożonym Akademii Sithów na planecie Odacer-Faustin. Tam właśnie odkrył holocron Dartha Dreara, w którym poszukiwał informacji o tym, jak osiągnąć nieśmiertelność. Znaleziony przepis wiązał się jednak z pewnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami – wypicie mikstury najpierw zabijało pacjenta, a dopiero potem przywracało go do życia, lecz już jako szalonego kanibala.

Sprawdzając przepis i próbując go poprawić, Scabrous porywał uczniów Akademii, aby na nich prowadzić badania. W trakcie jednego z eksperymentów, który akurat przeprowadzał na Wimie Nickterze, jego ożywione ciało rzuciło się na niego i uszkodziło połowę twarzy. Pomimo tego utrudnienia Scabrous nie ustawał w swoich wysiłkach i zaplanował specjalny rytuał, który w połączeniu z miksturą miał mu pomóc osiągnąć nieśmiertelność. W tym celu chciał złożyć w ofierze Jedi Hestizo Trace oraz zjeść jej serce. Aby ułatwić sobie pracę stworzył specjalny miecz, którego ostrze było wyprofilowane tak, aby ułatwić wycinanie serca z klatki piersiowej.

Trace została porwana ze względu na jej związek z orchideą Murakami, która umożliwiała mu kontrolowanie przemienionych kanibali oraz osłabiała proces utraty kontroli nad samym sobą. Kiedy jednak przygotowywał swoją ofiarę, został zaatakowany przez jej brata, Rojo Trace, i choć szybko go pokonał, to w między czasie Hestizo zdołała się uwolnić i przekonać orchideę, która podtrzymywała Scabrousa przy życiu, do rośnięcia na zewnątrz. Osłabiony Sith nie był w stanie z nią walczyć i został pokonany przy użyciu własnego miecza.