„See to his disciplining. Or I shall.”

 

 

darth malevalDarth Maleval był członkiem Nowego Zakonu Sith i jednym z uczniów Dartha Krayta. Należał do zamieszkujących planetę Mon Calamari Quarrenów. Co ciekawe, jego skóra odznaczała się nietypową dla tej rasy barwą, była bowiem krwisto czerwona.

Darth Maleval został wysłany przez Dartha Krayta na planetę Borosk, aby ukarać 908 Dywizjon Szturmowców, który przeszedł na stronę Imperatora Roana Fela. Maleval dowodził podczas tej bitwy 407 Dywizjonem, którego główną bazą była planeta Yinchorr. Quarrenowi i prowadzonej przez niego grupie Joker udało się dostać do bazy oponenta i po długiej walce zająć siedzibę wroga. Maleval nie okazał żadnej litości obrońcom, nakazał stracić wszystkich. Wtedy popełnił błąd, który miał go kosztować życie.

Podczas wykonywania egzekucji, Maleval dowiedział się, że jednym z dowodzących oficerów 908 Dywizjonu jest kapitan Jared Cassel, brat dowódcy grupy Joker, porucznika Gila Cassela. Maleval zażądał od swojego oficera dowodu lojalności wobec swoich przełożonych i wykonania egzekucji na własnym bracie. Kiedy ten odmówił, Maleval zabił obu oficerów. Ten czyn jednak miał być brzemienny w skutkach. Rozwścieczeni żołnierze rzucili się na Malevala, jednak Lord Sith nie uważał ich za wielkie zagrożenie. Jeden ze szturmowców, Anson Trask, który wcześniej cudem uniknął egzekucji z rąk Dartha Malevala, strzelił Lordowi Sith w plecy. Grupa Joker podjęła decyzję, aby informacji o rzeczywistej przyczyny śmierci Dartha Malevala nie umieszczać w oficjalnym raporcie.

Maleval był niezwykle okrutnym Sithem, nie próbującym nawet zjednać sobie powierzonych mu ludzi. Prócz tego odznaczał się olbrzymią pychą, która w ostateczności doprowadziła go do zguby. Nadmienić jako ciekawostkę należy to, że Maleval prócz miecza świetlnego wykorzystywał w walce bicz szokowy, który trzymał w lewej ręce i którym posługiwał się w mistrzowski sposób. Takie połączenie czyniło zeń naprawdę niebezpiecznego przeciwnika na polu bitwy.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Legacy – odcinek 4, oryginalnie opublikowany w 2006 r., przetłumaczony na język polski i wydany w 2008 r. przez wydawnictwo Egmont.