„A Sith has many ways to kill.”

 

 

darth kruhlDarth Kruhl stanowi dla nas zagadkę. Nie wiadomo, z jakiego gatunku się wywodził i jak wyglądała jego droga nim przyłączył się do Nowego Zakonu Sith. 137 po bitwie o Yavin na planecie Mount Cordu zabił przywódcę lokalnych plemion, który próbował zjednoczyć je przeciwko Sithom. Następnie na rozkaz Darth Maladi udał się na planetę Bastion.

Jak wskazywały dane wywiadu, na Bastionie ukrywał się obalony Imperator Roan Fel, który stanowił zagrożenie dla rządów Sith, będąc symbolem buntu przeciw ich władzy. Co więcej, to właśnie z Bastionu Fel prowadził walkę z Darthem Kraytem.

Plan był prosty. Zaufany zwolennik Sith, gubernator planety Munto Cordu, Vikar Dorn miał udawać, że przyłącza się do frakcji Fela. To właśnie miało umożliwić Kuhlowi dostanie się w pobliże Imperatora i zadanie śmiertelnego ciosu, potencjalnie kończącego powstanie przeciwko władzy Zakonu.

Wydawało się, iż misja zakończy się sukcesem, jednak wszystko zmieniło się, kiedy Darth Kruhl i Roan Fel spotkali się w Ogrodach Pelleona. Fel, który również był wrażliwy na Moc, wyczuł aurę Ciemnej Strony bijącej od Dartha Kruhla i przewidując jego atak, zatrzymał go używając rękawicy wykonanej z cortosis, jednego z najwytrzymalszych materiałów we wszechświecie. Następnie jednym skutecznym strzałem z blastera pozbawił Sitha życia.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Legacy – odcinek 13 oryginalnie opublikowane w 2007 r., przetłumaczony na język polski i wydany w 2008 r. przez wydawnictwo Egmont.