“I’m no longer one of you Imperial Knights, but a Lord of the Sith”

 

holoerrorDarth Havok, zanim został Inkwizytorem w Zakonie Sithów Dartha Krayta, był znany światu jako Eskhar Niin, Mistrz Imperialnych Rycerzy. Zanim został Lordem Sithów, był nauczycielem Antaresa Draco. Z nieznanych na razie przyczyn, zdradził Imperatora Roana Fela i przystał do Dartha Krayta. Tym aktem nielojalności ściągnął na siebie karę śmierci, do której wykonania wysłano jego byłego ucznia. Zanim jednak Antares odnalazł swego nauczyciela, ten zdążył już wytropić i zabić żonę Roana Fela. Tuż potem rozpoczął się spektakularny pojedynek, podczas którego ciężko ranny Niin zniknął z oczu swojego oprawcy. Przez wiele lat wierzono, iż był to jego koniec. Na nieszczęście dla Marasiah Fel, okazało się, iż jest inaczej. Były Rycerz Imperialny nie tylko żył, ale także stał się Lordem Sithów, Inkwizytorem odpowiedzialnym za przesłuchiwanie więźniów Zakonu Sithów. To właśnie w jego ręce trafiła córka Imperatora, z której miał wydobyć wszelakie informacje dotyczące Imperium. Zadanie to zostało przerwane przez śmiałą akcję ratunkową połączonych sił Rycerzy Imperialnych i Jedi, którym udało się uwolnić księżniczkę. Na pocieszenie w rękach Dartha Havoka został jego niedoszły egzekutor, Antares Draco, którego Sith bez trudu pokonał.

Inkwizytor rozpoczął długi proces przesłuchiwania swojego więźnia, ale tortury fizyczne nie przyniosły rezultatu. Osłabionemu Antaresowi nie udało się jednakże oprzeć iluzjom, jakie roztoczył przed nim jego były nauczyciel. Ujawnił lokalizację ukrytej świątyni Jedi na Taivas, a Havok natychmiast zameldował o tym Darth Talon.

 

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Seria komiksowa Legacy – odcinek 13 oryginalnie opublikowane w 2007 r., przetłumaczony na język polski i wydany w 2008 r. przez wydawnictwo Egmont.