darth angralDarth Angral był lordem Sithów, którego życie przypadało na czasy wielkiej wojny galaktycznej i zimnej wojny. Zasłynął jako jeden z dowódców splądrowania Coruscant z 3653 roku przed bitwą o Yavin. Tytuł Lorda Sithów otrzymał podczas trwania drugiej dekady wielkiej wojny galaktycznej.

W roku 3660 BBY, siły Imperium pod dowództwem Dartha Malgusa i Dartha Venemala zaatakowały Ord Radama, oblegając stolicę planety – Livien Magnus.

Jednakże, Mroczna Rada postanowiła wysłać Lorda Adraasa, aby pomógł Malgusowi i Venemalowi w ich działaniach. Zdenerwowało to tego pierwszego, ponieważ Rada wykazała się brakiem zaufania w ich szanse. Próba Adraasa, polegająca na przejęciu miasta z droidami wojennymi, zakończyła się porażką, ale Venemal był w stanie wykorzystać atak Adraasa jako rozproszenie i naruszyć mury miejskie, finalizując zwycięstwo Imperium. Malgusa oburzyło twierdzenie Adraasa o kredycie na zwycięstwo, kiedy to dostarczył wiadomość do Dartha Angrala.

Prawie siedemdziesiąt dni później, Republika wykorzystała złamanie blokady Drogi Hydiańskiej do uderzenia na święty świat Sithów – Korriban, choć Darth Malgus i Darth Marr byli w stanie odeprzeć krótki atak. Jednakże Republika wycofała się i zaatakowała ich prawdziwy cel – Ziost, rozpoczynając Bitwę o Ziost i zatrzymując Dartha Angrala, Marra i Malgusa na powierzchni planety. Bombowce i myśliwce przechwytujące Republiki uderzyła na siły Sithów codziennie, niszcząc istotne arsenały i baterie laserowe. Wierząc , że obie siły były wyrównane, Angral zaczął rekwirowanie kilku statków ze stolicy Imperium, Dromund Kaas.

Członek Mrocznej Rady, Marr, pokazał swoją klasę w rozbiciu ofensywy Republiki, kiedy dodatkowe statki wymagane przez Dartha Angral wypędziły flotę Republiki z Ziost. W przyszłym roku, sam Imperator Sithów rozkaże Darthowi Malgusowi odzyskać Ord Radama, utracone przez Malgusa po śmierci Venemala i zniszczeniu wielu jego statków niedługo po przejęciu Livien Magnus. Podbój Ord Radama, jako druga bitwa stał się znany, trwając ponad 50 dni i kosztując Malgusa przysługę dla Angrala i Mrocznej Rady z powodu powolnego tempa konfliktu.

W roku 3653 BBY Imperium Sithów nieoczekiwanie złożyło Republice propozycję zawarcia pokoju. Republika, wyczerpana 28-letnim konfliktem, zgodziła się. W międzyczasie, Imperator Sithów przygotowywał plan ataku na stolicę Republiki, Coruscant. Dowódcą ataku został lord Angral. Poprowadził on flotę Sithów do samego serca galaktyki. Gdy jego armada wyszła z hiperprzestrzeni, w pobliżu Orbitalnej Stacji Ochrony, została poproszona o podanie kodu dostępu. W odpowiedzi Angral rozkazał otworzyć ogień i stacja została szybko zniszczona. Gdy flota znalazła się nad powierzchnią planety-miasta, Sith rozkazał swojemu pilotowi by, wraz z oddziałem żołnierzy, wysadził go przed budynkiem Senatu. Gdy już opuścili statek, Darth Angral rozkazał żołnierzom eliminować wszystkich napotkanych wrogów. Wtedy do ataku ruszyła grupka żołnierzy Republiki dowodzona przez porucznika Harrona Tavusa i mistrza Jedi, Orgusa Dina. Jedi i Sith rozpoczęli pojedynek. Sith był jednak  o wiele lepiej wyszkolony w posługiwaniu się Mocą i dzięki zdołowaniu przeciwnika, rozbroił go i powalił. W momencie gdy miał zadać śmiertelny cios, jeden z okrętów Imperium Sith uderzył w budynek Senatu powodując eksplozję. Angral i Din zostali odrzuceni kilka metrów od miejsca walki. Gdy Sith zobaczył, że Jedi ucieka, przestał się nim zajmować i ruszył do wieży Senatu. Na miejscu zastał Kanclerza Berookena, który informował senatora Parana Am-Risa, że Sithowie zaatakowali Coruscant, a Paran Am-Ris wówczas brał udział w negocjacjach pokojowych na Alderaanie.  Darth Angral nie namyślając się, zabił Kanclerza za pomocą świetlnego miecza.

Po podpisaniu traktatu z Coruscant, Angral powrócił na Korriban. W holu Akademii spotkał Dartha Barasa, który z ramienia Mrocznej Rady brał udział w negocjacjach z Republiką. Obaj zaczęli się pojedynkować. Darth Angral był zły, że nie mógł zabić więcej Jedi, ponieważ Baras zbyt szybko zakończył negocjacje. Jego przeciwnik zripostował, twierdząc, że jego improwizowany plan zabicia Kanclerza mógł spowodować śmierć negocjatora i klęskę rozmów pokojowych. Ponadto Baras przypomniał, że wykonywał rozkaz Imperatora, w końcu poraził błyskawicami Mocy Angrala,kończąc walkę, mogącą spowodować niepotrzebną śmierć obu Sithów.Porażony Sith zapowiedział, że kiedy następnym razem będzie miał taką okazję, zabije tylu Jedi ilu będzie mógł, niezależnie od tego kto i co stanie mu na drodze, jednakże Baras zapewnił go, że już nie będzie miał takiej szansy.

Następnie Darth Angral udał się na Nar Shaddaa, do kasyna ,,Gromada Gwiazd”, gdzie zbierali się miejscowi “przedsiębiorcy”. Gdy przybył Sith, jeden z nich, Nok Drayen, przedstawił go jako osobę, która w imieniu Imperium złożyła im propozycję nie do odrzucenia. Jakiś czas po jego powrocie na Korriban, na planetę przyleciał imperialny statek transportowy kapitana Sivilla. Tuż po lądowaniu okręt wyleciał w powietrze. Angral, który przybył na miejsce by zbadać incydent, poinformował żołnierzy, że o atak podejrzewa republikańskich szpiegów. Gdy lord Angral odlatywał swoim okrętem z Korribanu,  skontaktował się z nim Nok Drayen, informując, że plany na których zależy Sithowi wkrótce zostaną dostarczone na Dantooine. Lord Angral dowiedział się też, że według jednego z więźniów schwytanych po bitwie w sektorze Kuat, za próbami doprowadzenia do zerwania traktatu nie stała Republika, lecz lord Baras, na którego usługach był Sivill. Lord Angral był zdziwiony tym faktem, gdyż wiedział, że Barasowi zależało na traktacie, jednakże postanowił wrócić na Korriban by dowiedzieć się prawdy.

Po dotarciu na Korriban, Darth Angral spotkał na lądowisku swojego konkurenta, który oskarżył go o zamach na swoje życie, czemu Angral stanowczo zaprzeczył. Jednocześnie zarzucił przeciwnikowi, że bezpodstawnie oskarżył go przed Mroczną Radą. Darth Baras zaatakował go błyskawicami Mocy, lecz lord Angral odparł atak, mówiąc, że wie, że to Baras stał za atakami. Sithowie kontynuowali pojedynek oskarżając się wzajemnie. Angral wyjaśnił Barasowi, który był oburzony oskarżeniem, że informacja ta pochodzi od Jedi, która wyciągnęła imię Sitha z umysłu kapitana Sivilla. Wtedy Baras przerwał walkę wyjaśniając, że jeśli to prawda, to obaj mają wspólny cel. Darth Angral dał się przekonać wrogowi i razem udali się na Dantooine.

Po przybyciu na planetę Sithowie wraz z trzema żołnierzami udali się do starożytnych kryształowych jaskiń, gdzie czekali na Jedi. Baras zapewnił zniecierpliwionego towarzysza, że Jedi przyjdą i polegną, gdyż zostało to przewidziane. Darth Angral z przekąsem spytał, czy to było celem traktatu, ale nim uzyskał odpowiedź, przybyli ich przeciwnicy: mistrzyni Dar’Nala, rycerz Jedi Fortris Gall, Wookiee Dalborra i porucznik Harron Tavus. Gall i Dalborra zaatakowali żołnierzy, Togrutanka rozpoczęła pojedynek z Barasem, natomiast Angrala zaatakował Tavus. Po chwili żołnierze zostali zabici, a do jaskini przybyła Jedi Satele Shan, zaskoczona faktem, że Dar’Nala żyje. Gdy Satele przyłączyła się do walki, Baras wyjawił jej, że to jej dawna mistrzyni stoi za atakami, namawiając ją by pomogła mu “chronić pokój”. Tymczasem Tavus z zaciekłością atakował Dartha Angrala mszcząc się za wydarzenia na Coruscant. Gdy Sith stracił miecz świetlny, żołnierz wystrzelił mu prosto pod nogi, ciężko go raniąc. W ostatniej chwili Shan powstrzymała Tavusa przed dobiciem Sitha, tłumacząc, że Sithowie chcieli, żeby to Jedi ich zaatakowali. Dar’Nala, która uznała, że wszyscy ją zdradzili chciała zabić żołnierza, ale Fortris powstrzymał ją w ostatniej chwili. Gdy Togrutanka kazała Wookieemu, na którym użyła perswazji, pozbyć się jej przeciwników, sama została zaatakowana i zabita. Gdy Dalborra uciekł z jaskini, Angral leżący na ziemi chwycił swój miecz świetlny, odepchnął Mocą Tavusa i przygotował się do ataku. Shan próbowała powstrzymać go przed atakiem, twierdząc, że bitwa jest skończona i odchodzą. Darth Angral się z tym nie zgodził, ale Baras stwierdził, że przyjaciele Satele mogą odejść, lecz Satele powinna zostać, gdyż Ciemna Strona jest jej przeznaczeniem. Jednakże kobieta zignorowała Sitha, pomimo, że ten przypomniał jej o pokrewieństwie z Revanem. Na odchodne towarzysz Angrala rzucił, że Sithowie nigdy nie zostaną pokonani. Gdy Jedi i Tavus opuścili jaskinie, lord Angral wściekł się naBarasa, że nie pozwolił mu zgładzić kobiety. Mając dość gier towarzysza poinformował go, że od tej pory będzie działał według własnych zasad.

Dziesięć lat po zakończeniu Wielkiej wojny galaktycznej Angral wysłał swego syna Tarnisa na Coruscant z misjąinfiltracji republikańskich laboratoriów i poznania planów tworzonej w nich superbroni zwanej planetarnym więzieniem. Sith wypełnił wolę ojca i jako doktor Eli Tarnis zatrudnił się przy pracach nad projektem. Gdy naukowcy byli bliscy ukończenia konstrukcji broni, Tarnis ukradł prototyp, pozorując przy tym własne porwanie przez gangCzarnego Słońca. Następnie udał się do zrujnowanej świątyni Jedi, by przesłać wszystkie plany, które udało mu się zdobyć bezpośrednio do Angrala. Jego sztuczkom nie dał się jednak zwieść młody rycerz Jedi, który rozpracował jego podstęp i wyruszył jego śladem, spotykając Tarnisa w chwili, gdy holograficznie rozmawiał ze swoim ojcem i jego uczniami: Nefaridem i Sadickiem. Angral rozkazał swemu synowi zabić rycerza, jednak ten nie doceniając przeciwnika sam zginął na oczach swojego ojca. Angral szalejąc z rozpaczy poprzysiągł wtedy zagładę całemu Zakonowi Jedi.

W następnych miesiącach całą swoją uwagę poświęcał odnajdywaniu kolejnych superbroni Republiki, konstruowanych na różnych planetach w całej Galaktyce. Najpierw rozpoczął poszukiwanie samego ich konstruktora, doktora NasanaGodery. Misję jego odnalezienia powierzył znanemu imperialnemu asowi wywiadu o pseudonimie Obserwator. Z zadaniem powstrzymania planów Mrocznego Lorda wyruszył zabójca jego syna, padawan Orgusa Dina. Udało mu się uwolnić Goderę, jednak dopiero po jego dokładnym przesłuchaniu przez imperialnego agenta, który wszelkie dane od razu wysłał swojemu bezpośredniemu przełożonemu, dzięki czemu Angral poznał lokalizację wszystkich tajnych republikańskich projektów.

Pierwszą planetą gdzie znajdowały się plany tajnej superbroni była NarShaddaa. Znajdował się tam dokładny opis stworzenia cybernetycznego żołnierza idealnego. Z misją odnalezienia tych dokumentów Angral wysłał jednego ze swoich uczniów: lorda Sadica. Został on jednak zabity w trakcie wykonywania powierzonego mu zadania, przez znienawidzonego przeciwnika Mrocznego Lorda, młodego rycerza Jedi, który po wszystkim zniszczył plany konstruowania super strażników.

Następnie Angral rozszalały z bólu po śmierci syna, rozkazał zniszczyć Tatooine, tylko po to by zabić mordercę jego syna. Zadanie to powierzył byłemu nauczycielowi swojego syna, lordowi Pravenowi. Sith miał tego dokonać poprzez użycie znajdującej się na planecie superbroni zwanej ShockDrum. Angral rozkazał mu także zmienić kody dezaktywacyjne, by uniemożliwić wyłączenie destrukcyjnej broni, nawet w przypadku gdyby Jedi do niej dotarł. Jego plan nie powiódł się jednak z powodu honorowego postępowania lorda Pravena, który nie chcąc śmierci milionów niewinnych ludzi, wyzwał rycerza na pojedynek, w którym miały rozstrzygnąć się losy piaszczystej planety. Jeśli Jedi go pokona, odda mu on dobrowolnie kody dezaktywacyjne superbroni,a jeśli nie, Sith zabije rycerza. Na szczęście dla Tatooine,Praven został pokonany, a broń została dezaktywowana.

Po porażce na Tatooine DarthAngral postanowił pozyskać plany kolejnej superbroni, tym razem znajdującej się na ogarniętej wojną planecie Alderaan.

Z zadaniem zabezpieczenia projektu wysłał kolejnego ze swoich uczniów: Nefarida. Jednak i on poniósł porażkę, ginąc w wyniku pojedynku ze wciąż ścigającym Angrala młodym Jedi. W międzyczasie na sygnał transmisji statku flagowego Angrala zwanego Ciemiężcą, natrafił jego dawny wróg z czasów Wielkiej wojny galaktycznej: mistrz JediOrgus Din. Wyruszył on na spotkanie z Lordem Sithów jednak ten pokonał go i zabił na oczach jego padawana, transmitując to poprzez hologram. Pragnął to zrobić dokładnie w ten sam sposób w jaki młody Jedi zabił jego syna. Ku zaskoczeniu ucznia Dina, Lord Sithów pozyskał wszystkie plany tajnych broni Republiki i dzięki nim skonstruował przerażającą superbroń o nazwie Desolator. Broń ta pełen swój potencjał zaprezentowała podczas zniszczenia pokojowo nastawionej planety Uphrades, gdzie znajdowały się wielkie republikańskie magazyny z żywnością. Po sprawdzeniu skuteczności swej broni, Angral udał się nad planetę Tython, gdzie znajdowała się główna siedziba Jedi po splądrowaniu Coruscant. Plany zagłady Zakonu Jedi ponownie pokrzyżował mu jego największy wróg: były uczeń Orgusa. Wyłączył, znajdujące się na Ciemiężcy generatory napędzające Desolator, a następnie wyruszył na mostek statku, gdzie czekał na niego opanowany żądzą zemsty Angral. Po krótkiej rozmowie rozpoczęli oni długi pojedynek z którego zwycięsko wyszedł młody Jedi, zwany od tej pory Bohaterem Tythonu.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Darth Angral był lordem Sithów, którego życie przypadało na czasy wielkiej wojny galaktycznej i zimnej wojny. Zasłynął jako jeden z dowódców splądrowania Coruscant z 3653 roku przed bitwą o Yavin. Tytuł Lorda Sithów otrzymał podczas trwania drugiej dekady wielkiej wojny galaktycznej.

W roku 3660 BBY, siły Imperium pod dowództwem Dartha Malgusa i Dartha Venemala zaatakowały Ord Radama, oblegając stolicę planety – Livien Magnus. 

Jednakże, Mroczna Rada postanowiła wysłać Lorda Adraasa, aby pomógł Malgusowi i Venemalowi w ich działaniach. Zdenerwowało to tego pierwszego, ponieważ Rada wykazała się brakiem zaufania w ich szanse. Próba Adraasa, polegająca na przejęciu miasta z droidami wojennymi, zakończyła się porażką, ale Venemal był w stanie wykorzystać atak Adraasa jako rozproszenie i naruszyć mury miejskie, finalizując zwycięstwo Imperium. Malgusa oburzyło twierdzenie Adraasa o kredycie na zwycięstwo, kiedy to dostarczył wiadomość do Dartha Angrala.

Prawie siedemdziesiąt dni później, Republika wykorzystała złamanie blokady Drogi Hydiańskiej do uderzenia na święty świat Sithów – Korriban, choć Darth Malgus i Darth Marr byli w stanie odeprzeć krótki atak. Jednakże Republika wycofała się i zaatakowała ich prawdziwy cel – Ziost, rozpoczynając Bitwę o Ziost i zatrzymując Dartha Angrala, Marra i Malgusa na powierzchni planety. Bombowce i myśliwce przechwytujące Republiki uderzyła na siły Sithów codziennie, niszcząc istotne arsenały i baterie laserowe. Wierząc , że obie siły były wyrównane, Angral zaczął rekwirowanie kilku statków ze stolicy Imperium, Dromund Kaas.

Członek Mrocznej Rady, Marr, pokazał swoją klasę w rozbiciu ofensywy Republiki, kiedy dodatkowe statki wymagane przez Dartha Angral wypędziły flotę Republiki z Ziost. W przyszłym roku, sam Imperator Sithów rozkaże Darthowi Malgusowi odzyskać Ord Radama, utracone przez Malgusa po śmierci Venemala i zniszczeniu wielu jego statków niedługo po przejęciu Livien Magnus. Podbój Ord Radama, jako druga bitwa stał się znany, trwając ponad 50 dni i kosztując Malgusa przysługę dla Angrala i Mrocznej Rady z powodu powolnego tempa konfliktu.

W roku 3653 BBY Imperium Sithów nieoczekiwanie złożyło Republice propozycję zawarcia pokoju. Republika, wyczerpana 28-letnim konfliktem, zgodziła się. W międzyczasie, Imperator Sithów przygotowywał plan ataku na stolicę Republiki, Coruscant. Dowódcą ataku został lord Angral. Poprowadził on flotę Sithów do samego serca galaktyki. Gdy jego armada wyszła z hiperprzestrzeni, w pobliżu Orbitalnej Stacji Ochrony, została poproszona o podanie kodu dostępu. W odpowiedzi Angral rozkazał otworzyć ogień i stacja została szybko zniszczona. Gdy flota znalazła się nad powierzchnią planety-miasta, Sith rozkazał swojemu pilotowi by, wraz z oddziałem żołnierzy, wysadził go przed budynkiem Senatu. Gdy już opuścili statek, Darth Angral rozkazał żołnierzom eliminować wszystkich napotkanych wrogów. Wtedy do ataku ruszyła grupka żołnierzy Republiki dowodzona przez porucznika Harrona Tavusa i mistrza Jedi, Orgusa Dina. Jedi i Sith rozpoczęli pojedynek. Sith był jednak  o wiele lepiej wyszkolony w posługiwaniu się Mocą i dzięki zdołowaniu przeciwnika, rozbroił go i powalił. W momencie gdy miał zadać śmiertelny cios, jeden z okrętów Imperium Sith uderzył w budynek Senatu powodując eksplozję. Angral i Din zostali odrzuceni kilka metrów od miejsca walki. Gdy Sith zobaczył, że Jedi ucieka, przestał się nim zajmować i ruszył do wieży Senatu. Na miejscu zastał Kanclerza Berookena, który informował senatora Parana Am-Risa, że Sithowie zaatakowali Coruscant, a Paran Am-Ris wówczas brał udział w negocjacjach pokojowych na Alderaanie.  Darth Angral nie namyślając się, zabił Kanclerza za pomocą świetlnego miecza.

Po podpisaniu traktatu z Coruscant, Angral powrócił na Korriban. W holu Akademii spotkał Dartha Barasa, który z ramienia Mrocznej Rady brał udział w negocjacjach z Republiką. Obaj zaczęli się pojedynkować. Darth Angral był zły, że nie mógł zabić więcej Jedi, ponieważ Baras zbyt szybko zakończył negocjacje. Jego przeciwnik zripostował, twierdząc, że jego improwizowany plan zabicia Kanclerza mógł spowodować śmierć negocjatora i klęskę rozmów pokojowych. Ponadto Baras przypomniał, że wykonywał rozkaz Imperatora, w końcu poraził błyskawicami Mocy Angrala,kończąc walkę, mogącą spowodować niepotrzebną śmierć obu Sithów.Porażony Sith zapowiedział, że kiedy następnym razem będzie miał taką okazję, zabije tylu Jedi ilu będzie mógł, niezależnie od tego kto i co stanie mu na drodze, jednakże Baras zapewnił go, że już nie będzie miał takiej szansy.

Następnie Darth Angral udał się na Nar Shaddaa, do kasyna ,,Gromada Gwiazd”, gdzie zbierali się miejscowi “przedsiębiorcy”. Gdy przybył Sith, jeden z nich, Nok Drayen, przedstawił go jako osobę, która w imieniu Imperium złożyła im propozycję nie do odrzucenia. Jakiś czas po jego powrocie na Korriban, na planetę przyleciał imperialny statek transportowy kapitana Sivilla. Tuż po lądowaniu okręt wyleciał w powietrze. Angral, który przybył na miejsce by zbadać incydent, poinformował żołnierzy, że o atak podejrzewa republikańskich szpiegów. Gdy lord Angral odlatywał swoim okrętem z Korribanu,  skontaktował się z nim Nok Drayen, informując, że plany na których zależy Sithowi wkrótce zostaną dostarczone na Dantooine. Lord Angral dowiedział się też, że według jednego z więźniów schwytanych po bitwie w sektorze Kuat, za próbami doprowadzenia do zerwania traktatu nie stała Republika, lecz lord Baras, na którego usługach był Sivill. Lord Angral był zdziwiony tym faktem, gdyż wiedział, że Barasowi zależało na traktacie, jednakże postanowił wrócić na Korriban by dowiedzieć się prawdy.

Po dotarciu na Korriban, Darth Angral spotkał na lądowisku swojego konkurenta, który oskarżył go o zamach na swoje życie, czemu Angral stanowczo zaprzeczył. Jednocześnie zarzucił przeciwnikowi, że bezpodstawnie oskarżył go przed Mroczną Radą. Darth Baras zaatakował go błyskawicami Mocy, lecz lord Angral odparł atak, mówiąc, że wie, że to Baras stał za atakami. Sithowie kontynuowali pojedynek oskarżając się wzajemnie. Angral wyjaśnił Barasowi, który był oburzony oskarżeniem, że informacja ta pochodzi od Jedi, która wyciągnęła imię Sitha z umysłu kapitana Sivilla. Wtedy Baras przerwał walkę wyjaśniając, że jeśli to prawda, to obaj mają wspólny cel. Darth Angral dał się przekonać wrogowi i razem udali się na Dantooine.

Po przybyciu na planetę Sithowie wraz z trzema żołnierzami udali się do starożytnych kryształowych jaskiń, gdzie czekali na Jedi. Baras zapewnił zniecierpliwionego towarzysza, że Jedi przyjdą i polegną, gdyż zostało to przewidziane. Darth Angral z przekąsem spytał, czy to było celem traktatu, ale nim uzyskał odpowiedź, przybyli ich przeciwnicy: mistrzyni Dar’Nala, rycerz Jedi Fortris Gall, Wookiee Dalborra i porucznik Harron Tavus. Gall i Dalborra zaatakowali żołnierzy, Togrutanka rozpoczęła pojedynek z Barasem, natomiast Angrala zaatakował Tavus. Po chwili żołnierze zostali zabici, a do jaskini przybyła Jedi Satele Shan, zaskoczona faktem, że Dar’Nala żyje. Gdy Satele przyłączyła się do walki, Baras wyjawił jej, że to jej dawna mistrzyni stoi za atakami, namawiając ją by pomogła mu “chronić pokój”. Tymczasem Tavus z zaciekłością atakował Dartha Angrala mszcząc się za wydarzenia na Coruscant. Gdy Sith stracił miecz świetlny, żołnierz wystrzelił mu prosto pod nogi, ciężko go raniąc. W ostatniej chwili Shan powstrzymała Tavusa przed dobiciem Sitha, tłumacząc, że Sithowie chcieli, żeby to Jedi ich zaatakowali. Dar’Nala, która uznała, że wszyscy ją zdradzili chciała zabić żołnierza, ale Fortris powstrzymał ją w ostatniej chwili. Gdy Togrutanka kazała Wookieemu, na którym użyła perswazji, pozbyć się jej przeciwników, sama została zaatakowana i zabita. Gdy Dalborra uciekł z jaskini, Angral leżący na ziemi chwycił swój miecz świetlny, odepchnął Mocą Tavusa i przygotował się do ataku. Shan próbowała powstrzymać go przed atakiem, twierdząc, że bitwa jest skończona i odchodzą. Darth Angral się z tym nie zgodził, ale Baras stwierdził, że przyjaciele Satele mogą odejść, lecz Satele powinna zostać, gdyż Ciemna Strona jest jej przeznaczeniem. Jednakże kobieta zignorowała Sitha, pomimo, że ten przypomniał jej o pokrewieństwie z Revanem. Na odchodne towarzysz Angrala rzucił, że Sithowie nigdy nie zostaną pokonani. Gdy Jedi i Tavus opuścili jaskinie, lord Angral wściekł się naBarasa, że nie pozwolił mu zgładzić kobiety. Mając dość gier towarzysza poinformował go, że od tej pory będzie działał według własnych zasad.

Dziesięć lat po zakończeniu Wielkiej wojny galaktycznej Angral wysłał swego syna Tarnisa na Coruscant z misjąinfiltracji republikańskich laboratoriów i poznania planów tworzonej w nich superbroni zwanej planetarnym więzieniem. Sith wypełnił wolę ojca i jako doktor Eli Tarnis zatrudnił się przy pracach nad projektem. Gdy naukowcy byli bliscy ukończenia konstrukcji broni, Tarnis ukradł prototyp, pozorując przy tym własne porwanie przez gangCzarnego Słońca. Następnie udał się do zrujnowanej świątyni Jedi, by przesłać wszystkie plany, które udało mu się zdobyć bezpośrednio do Angrala. Jego sztuczkom nie dał się jednak zwieść młody rycerz Jedi, który rozpracował jego podstęp i wyruszył jego śladem, spotykając Tarnisa w chwili, gdy holograficznie rozmawiał ze swoim ojcem i jego uczniami: Nefaridem i Sadickiem. Angral rozkazał swemu synowi zabić rycerza, jednak ten nie doceniając przeciwnika sam zginął na oczach swojego ojca. Angral szalejąc z rozpaczy poprzysiągł wtedy zagładę całemu Zakonowi Jedi.

W następnych miesiącach całą swoją uwagę poświęcał odnajdywaniu kolejnych superbroni Republiki, konstruowanych na różnych planetach w całej Galaktyce. Najpierw rozpoczął poszukiwanie samego ich konstruktora, doktora NasanaGodery. Misję jego odnalezienia powierzył znanemu imperialnemu asowi wywiadu o pseudonimie Obserwator. Z zadaniem powstrzymania planów Mrocznego Lorda wyruszył zabójca jego syna, padawan Orgusa Dina. Udało mu się uwolnić Goderę, jednak dopiero po jego dokładnym przesłuchaniu przez imperialnego agenta, który wszelkie dane od razu wysłał swojemu bezpośredniemu przełożonemu, dzięki czemu Angral poznał lokalizację wszystkich tajnych republikańskich projektów.

Pierwszą planetą gdzie znajdowały się plany tajnej superbroni była NarShaddaa. Znajdował się tam dokładny opis stworzenia cybernetycznego żołnierza idealnego. Z misją odnalezienia tych dokumentów Angral wysłał jednego ze swoich uczniów: lorda Sadica. Został on jednak zabity w trakcie wykonywania powierzonego mu zadania, przez znienawidzonego przeciwnika Mrocznego Lorda, młodego rycerza Jedi, który po wszystkim zniszczył plany konstruowania super strażników.

Następnie Angral rozszalały z bólu po śmierci syna, rozkazał zniszczyć Tatooine, tylko po to by zabić mordercę jego syna. Zadanie to powierzył byłemu nauczycielowi swojego syna, lordowi Pravenowi. Sith miał tego dokonać poprzez użycie znajdującej się na planecie superbroni zwanej ShockDrum. Angral rozkazał mu także zmienić kody dezaktywacyjne, by uniemożliwić wyłączenie destrukcyjnej broni, nawet w przypadku gdyby Jedi do niej dotarł. Jego plan nie powiódł się jednak z powodu honorowego postępowania lorda Pravena, który nie chcąc śmierci milionów niewinnych ludzi, wyzwał rycerza na pojedynek, w którym miały rozstrzygnąć się losy piaszczystej planety. Jeśli Jedi go pokona, odda mu on dobrowolnie kody dezaktywacyjne superbroni,a jeśli nie, Sith zabije rycerza. Na szczęście dla Tatooine,Praven został pokonany, a broń została dezaktywowana.

Po porażce na TatooineDarthAngral postanowił pozyskać plany kolejnej superbroni, tym razem znajdującej się na ogarniętej wojną planecie Alderaan.

Z zadaniem zabezpieczenia projektu wysłał kolejnego ze swoich uczniów: Nefarida. Jednak i on poniósł porażkę, ginąc w wyniku pojedynku ze wciąż ścigającym Angrala młodym Jedi. W międzyczasie na sygnał transmisji statku flagowego Angrala zwanego Ciemiężcą, natrafił jego dawny wróg z czasów Wielkiej wojny galaktycznej: mistrz JediOrgus Din. Wyruszył on na spotkanie z Mrocznym Lordem jednak ten pokonał go i zabił na oczach jego padawana, transmitując to poprzez hologram. Pragnął to zrobić dokładnie w ten sam sposób w jaki młody Jedi zabił jego syna. Ku zaskoczeniu ucznia Dina, Mroczny Lord pozyskał wszystkie plany tajnych broni Republiki i dzięki nim skonstruował przerażającą superbroń o nazwie Desolator. Broń ta pełen swój potencjał zaprezentowała podczas zniszczenia pokojowo nastawionej planety Uphrades, gdzie znajdowały się wielkie republikańskie magazyny z żywnością. Po sprawdzeniu skuteczności swej broni, Angral udał się nad planetę Tython, gdzie znajdowała się główna siedziba Jedi po splądrowaniu Coruscant. Plany zagłady Zakonu Jedi ponownie pokrzyżował mu jego największy wróg: były uczeń Orgusa. Wyłączył, znajdujące się na Ciemiężcy generatory napędzające Desolator, a następnie wyruszył na mostek statku, gdzie czekał na niego opanowany żądzą zemsty Angral. Po krótkiej rozmowie rozpoczęli oni długi pojedynek z którego zwycięsko wyszedł młody Jedi, zwany od tej pory Bohaterem Tythonu.