holoerrorAdraas był Lordem Sith żyjącym w czasach Wielkiej Wojny Galaktycznej. Jego największym osiągnięciem był udział w ataku na Coruscant i zniszczeniu Świątyni Jedi. Pomimo bycia protegowanym Dartha Angrala, nie udało mu się otrzymać tytułu Dartha, w czasie wspomnianej ofensywy był zaledwie Sith Warriorem.

Razem z pięćdziesięcioma innymi wojownikami znajdował się w skradzionym republikańskim lądowniku, który dosłownie wbił się w Świątynie, torując drogę do jej wnętrza. Tam nastąpiła bitwa pomiędzy równymi siłami sithyjskimi i Jedi. Ci ostatni zostali pokonani, zabijając około dwudziestu napastników. Adraas próbował zmierzyć się z przywódcą obrońców, Mistrzem Venem Zallowem, jednakże kiedy inny Jedi stanął mu na drodze, to Malgusowi przypadło to prestiżowe zwycięstwo.

Darth Malgus był największym wrogiem Adraasa, bezpośrednią przeszkodą na jego drodze do wyższych rang ówczesnego Imperium Sithów. Jednak Sith Warrior, znajdując się niżej w hierarchii, nie obawiał się przeciwstawić się jego bezpośrednim rozkazom. Gdy twi’lekańska kochanka jego przełożonego została ranna w czasie ataku, Malgus rozkazał ją ewakuować na pokład okrętu medycznego, Adraas jednak nie wykonał tego polecenia, odsyłając ją do jednego z przejętych republikańskich szpitali na planecie. W czasie późniejszej konfrontacji przed obliczem Dartha Angrala zasłaniał się polityką Imperium, traktującą nieludzi jako rasy niższe.

Antypatia była obustronna. Malgus, kiedy tylko mógł, wykorzystywał swoją pozycję, by poniżyć wroga. Zabronił mu, na przykład, użyć bombowców do zniszczenia Świątyni Jedi, rozkazując, aby osobiście rozmieścił ładunki wybuchowe. Później detonował je, gdy Sithowie byli w zasięgu wybuchu, tylko po to, by pokazać, iż jest wystarczająco potężny, by ochronić cały oddział tarczą Mocy.

Mimo tego Adraas czuł się na tyle bezpiecznie, iż pomijając łańcuch dowodzenia, samemu złożył raport z przebiegu ataku, formułując go, tak jakby to on dowodził natarciem. Jednakże, pomimo swojej wiary w możliwości Angrala, bał się stawić czoło Malgusowi bezpośrednio.

Jak się okazało po podpisaniu Traktatu Pokojowego z Coruscant, zupełnie słusznie. Jego przeciwnik powrócił z misji bojowych na Nieznanych Terytoriach i przeprowadził atak na posiadłość Adraasa. Bez trudu dotarł do niego, po drodze zabijając całą służbę i ochronę. Walka była krótka, a przewaga Malgusa przytłaczająca. Okazał się silniejszy w każdym aspekcie Mocy i szermierki mieczem świetlnym. Na końcu udusił Adraasa gołymi rękoma, chcąc czuć uchodzące z niego życie, ale również dlatego, iż nie uważał go godnego bardziej honorowej śmierci.