Naddyści wywodzą się od rodziny królewskiej panującej na Onderonie około 4000 BBY. Oprócz planety, królestwo obejmowało księżyc Onderonu – Dxun. Na początku panowania onderońska rodzina królewska nie miała żadnego związku z Sithami i Ciemną Stroną MOcy. Była dość typową jak na owe czasy monarchią absolutną.
Zmiany pojawiły się, kiedy około 4400 BBY na Onderon przybył Lord Sithów Freedon Nadd. Wkrótce opanował on planetę i wprowadził swoje teokratyczne rządy. Narzucił on mieszkańcom planety Ciemną Stronę Mocy i swoją wolę.

naddysci

Większość mieszkańców Onderonu potraktowała go jak istotę nadprzyrodzoną, wyzwoliciela planety i zaczęła go czcić. Wkrótce wokół osoby Freedona Nadda ukształtował się kult zwany później Naddystami.
Głównym powodem tak ślepej wierności Onderonian było to, iż Freedon Nadd przez cały okres swojego panowania skutecznie strzegł murów Iziz – stolicy Onderonu przed Drexlami, latającymi bestiami gnębiącymi mieszkańców planety. Rządy Nadda charakteryzowały się okrucieństwem i despotyzmem. Pomijając jednak niedogodności z tego wynikające, Lord Sithów dbał zawsze o powszechne utrzymanie dyscypliny i porządku. Freedon Nadd wspierał dynastię rządzącą, pomagając im w walce z przeciwnikami i buntownikami.Tych, którzy sprzeciwiali się słowom dynastii panującej wyrzucano poza mury miasta na pożarcie Drexlom. To radykalne rozwiązanie problemu okazało się jednak ostatecznie niekorzystne dla Królestwa, ponieważ wygnani nauczyli się panowac nad bestiami i uformowali swego rodzaju ruch oporu – Jeźdźców Bestii, którzy wypowiedzieli otwartą wojnę rodzinie panującej.

Freedon Nadd kierował rodziną królewską niepodzielnie aż do swojej fizycznej śmierci w 4350 BBY. Przez 300 lat koronę Onderonu dziedziczyli męscy potomkowie kolejnych władców. Wreszcie królem został najbardziej znany z Onderońskich królów Ommin. Dzielił on swoje rządy z żoną – Królową Amanoą.

Ommin był dość biegłym użytkownikiem Ciemnej Strony Mocy. Wraz ze swoją żoną praktykował magię Sithów. Władca tak intensywnie korzystał z Ciemnej strony Mocy, że zaczął wreszcie odczuwać skutki swojego działania. Jego ciało osłabło do tego stopnia, że potrzebował utrzymującego go przy życiu egzoszkieletu. Coraz częściej panująca rodzina królewska i jej zwolennicy zaczęli ponisić klęski w zmaganiach z rebeliantami – Jeźdźcami Bestii. Dodatkowo jego córka Galia postanowiła przyłączyć się do buntowników, stanąć po ich stronie i wreszcie poślubić ich przywódcę Orona Kirę. Kiedy Galia odwróciła się od swoich rodziców – Ommin był już na tyle słaby, że oddał władzę swojej żonie Amanoi. Królowa popełniła jednak niewybaczalny błąd. Podczas kiedy władza Naddystów coraz bardziej chyliła się ku upadkowi postanowiła skorzystać z pomocy zakonu Jedi. Mieli oni bronić stolicy przed rebeliantami – Jeźdźcami Bestii. jak można było się spodziewać interwencja Jedi okazała się dla panującej dynastii katastrofą. Wkrótce śmierć ponieśli zarówno Amanoa jak i Ommin. Wkrótce potem zniszczony został również duch Freedona Nadda, co w 3988 BBY zakończyło historię Królestwa Naddystów.