My life spans millennia. Legions have risen to test me. […] My ascendance is inevitable. A day, a year, a millennium—it matters not. I hold the patience of stone and the will of stars. Your striving is insignificant. Let your death be the same.

 

Vitiate był jednym z Lordów Sithów władających u schyłku starożytnego Imperium Sithów. Po zniknięciu Nagi Sadowa pod koniec Wielkiej Wojny Hiperprzestrzennej, przyjął tytuł Mrocznego Lorda i ogłosił się Imperatorem Sithów, musiał się jednak salwować ucieczką przed przeważającymi siłami Jedi i Republiki. Wraz z grupą sprzyjających mu Lordów Sithów opuścili zajmowane dotychczas obszary Galaktyki i odlecieli w stronę planety Dromund Kaas. Celem Imperatora było odbudowanie sithyjskiego Imperium i jego utraconej potęgi, a kiedy to nastąpi – zniszczenie Republiki.

Ten legendarny władca, był niezwykle biegły w posługiwaniu się Mocą. Znał tajemne sithyjskie rytuały, dzięki którym był w stanie przedłużyć swoje życie o wiele lat, tak długo, jak będzie to konieczne. W tej chwili wiadomo, że co najmniej 1450 lat po Wielkiej Wojnie Hiperprzestrzennej nadal żył.

Po Wojnach Mandaloriańskich, kiedy Revan i Malak udali się na Nieznane Terytoria w poszukiwaniu Gwiezdnej Kuźni, napotkali tam Lorda Vitiate’a. Ten zdominował całkowicie ich umysły, przeciągnął ostatecznie na Ciemną Stronę Mocy i wysłał, aby po powrocie na tereny Republiki zaczęli przygotowywać grunt pod jego inwazję. Ponieważ po odnalezieniu Gwiezdnej Kuźni Darth Revan sam ogłosił się Mrocznym Lordem Sithów, a Darth Malak też używał tego tytułu, gdy obalił swego Mistrza, można domniemywać, że nie chcieli oni dłużej służyć Imperatorowi Sithów, tylko postanowili rzucić mu wyzwanie.

Inwigilacja Republiki i Zakonu Jedi przez Sithów nie zakończyła się na tym. Lord Vitiate rozkazał rodowi Ovair przeniknąć do Zakonu Jedi. W pewnym momencie Imperator Sithów rozkazał Barelovi Ovairowi, Sithowi tak biegłemu w infiltracji, że niczego nieświadomi Jedi przyznali mu godność Mistrza Jedi, zamykanie grobowców starożytnych Lordów Sithów. Być może władca obawiał się, że duchy starożytnych Mrocznych Lordów Sithów mogą zechcieć mu się przeciwstawić, tak, jak wcześniej zrobili to Revan i Malak.

Imperator Sithów ujawnił swoje istnienie Republice, gdy jego Imperium rozpoczęło Wielką Wojnę Galaktyczną. Otoczył się wówczas Mroczną Radą, najprawdopodobniej spadkobierczynią Rady Sith sprzed przeszło tysiąca lat, która sprawowała władzę nad Imperium Sithów. Dzięki jego wiedzy, wielowiekowemu doświadczeniu i niezmiernej determinacji, Sithowie wygrali tę wojnę i w ten sposób dokonała się zemsta na Republice i sprzymierzonych z nią Jedi.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

    1. Star Wars The Old Republic: The threat of peace – komiks sieciowy oryginalnie opublikowany na stronie Star Wars The Old Republic

 

  • Timeline – seria filmików opublikowanych na stronie Star Wars The Old Republic