If you were to face an ancient Sith Lord in combat, you would learn that we are as children playing with toys compared to the prowess of the old masters.

 

tulak hordTulak Hord, zwany też Lordem Nienawiści oraz Panem Nadciągającej Ciemności, był Mrocznym Lordem Sithów około siedmiu tysięcy lat przed bitwą o Yavin, w czasach gdy nowoczesne miecze świetlne dopiero wchodziły do powszechnego użytku. Nosił budzącą lęk w przeciwnikach czarną maskę.

Tulak Hord szybko okazał się być mistrzem, biegłym w używaniu nowej broni. Zarówno wśród ówcześnie żyjących jak i późniejszych Lordów nikt nie mógł mu dorównać. Ta biegłość pomogła mu wygrać honorowy pojedynek z Khem Valem, przedstawicielem gatunku Deshade, który przegrawszy został wiernym sługą Lorda Horda.

Mroczny Lord był wielkim wojownikiem i zdobywcą. Wraz ze swym uczniem Ortanem Celą i sługą Khem Valem podbił ponad sto planet, w tym te leżące w odkrytym przez niego systemie Dromund. W bitwach z rebeliantami na planetach Yn i Chabosh Lord Hord stosował też potężne rytuały magii Sithów, które pozwalały mu wysysać i karmić się siłą swych wrogów.

Nieznane są okoliczności jego śmierci, wiadomo jednak, że na jego cześć wybudowano grobowiec w Dolinie Mrocznych Lordów. Pochowany został prawdopodobnie ze swym holocronem.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

    1. Knights of the Old Republic – gra komputerowa stworzona przez Bioware w 2003 r.

 

  • The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.
  • Star Wars: The Old Republic – gra komputerowa wydana w 2011 roku.