Seviss Vaa był jednym z wielu Mrocznych Jedi, którzy przystąpili do Bractwa Ciemności założonego przez Lorda Kaana. Szybko zdobył uznanie swego Pana i stał się jednym z jego najbardziej zaufanych poddanych. Po pewnym czasie sam stał się Lordem Sith.

Podczas pobierania nauk u swego Mistrza studiował mnóstwo starożytnych tekstów (między innymi pisma o Alchemii Sith autorstwa Nagi Sadowa). To sprawiło, iż zaczął przeprowadzać alchemiczne eksperymenty, których celem miało być stworzenie armii potworów służącym Sithom. Wynikiem jednego z takich eksperymentów było stworzenie na Aduba-3 niezniszczalnego potwora – Behemota (powstałego w skutek oddziaływania Ciemną Stroną Mocy na lokalnego jaszczura).

Niestety Seviss Vaa musiał przerwać eksperymenty, gdyż został wezwany do pomocy swemu Panu w „przywracaniu nowego ładu i porządku w galaktyce”. Ukrył więc Behemota w jaskini, by ten czekał na jego powrót i dalsze eksperymenty. Nie było mu jednak dane dokończyć pracy nad „udoskonalaniem” potwora. Zginšł podczas siódmej bitwy o Ruusan.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. The Startroopers of Aduba-3 – artykuł autorstwa Pabla Hidalgo, Cory’ego J. Herndona i Michaela Mikaeliana, oryginalnie opublikowany w magazynie “Star Wars Gamer” nr 4 w 2001 r.
  2. Jedi vs. Sith: the essential guide to the Force – przewodnik encyklopedyczny oryginalnie opublikowany w 2007.