qordisQordis wraz z Lordami Kaanem i Kopeczem tworzyli triumwirat, niepodzielnie rządzący całym Bractwem Ciemności. Był jednym z pierwszych Lordów, z którymi Kaan nierozważnie podzielił się tytułem Mrocznego Lorda Sithów.

Po odbiciu Korribanu z rąk Republiki, został przełożonym szybko odbudowanej Akademii Sithów, gdzie szkolił kolejnych Lordów do armii Kaana oraz Kopecza. To właśnie tam nauki pobierał człowiek imieniem Dessel – przyszły Darth Bane. Często dochodziło między nimi do utarczek słownych, gdyż nie zgadzali się co do roli przeszłości w naukach Sithów.

Uporczywe dążenie do przywrócenia dawnych porządków przez Bane’a tak rozsierdziło Qordisa, że zakazał pozostałym Lordom szkolić młodego Sitha. Ten jednakże kontynuował naukę potajemnie i zemścił się na Qordisie, kradnąc jego prywatny statek, „Valcyna”, gdy opuszczał Akademię.

Po tym wydarzeniu Lord Kaan przywołał wszystkich Lordów na planetę Ruusan, mając w ten sposób nadzieję pokonać zgromadzonych tam Jedi. Gdy przybył tam również emanujący niezaprzeczalną potęgą Darth Bane, Qordis zrezygnował z dawnych uprzedzeń i zaoferował, że zostanie jego Uczniem. W odpowiedzi Bane zgniótł swego byłego Mistrza w uścisku Mocy, by następnie wrócić do swego celu – zniszczenia Bractwa Ciemności przez podsunięcie Kaanowi rytuału Bomby Myślowej.

Gdy okazało się, że Bane przeżył eksplozję Bomby, duch Qordisa ukazał się na jego statku, zarzucając byłemu Uczniowi tchórzostwo. Zdaniem zmarłego Lorda Sithów miało się przejawiać tym, że Bane przeżył i nie chciał tego żałować. Ten wyśmiał ducha, więc Qordis zza grobu wywarł swoją zemstę ciężko uszkadzając „Valcyna”. To zmusiło Bane’a do lądowania na Dxunie, jednakże nie dość, że Bane przeżył „piekło”, które zgotował mu martwy Mistrz, to jeszcze odkrył artefakty Sithów znajdujące się w grobowcu Mrocznego Lorda Freedona Nadda.