Mroczny Suweren był Mrocznym Lordem Sithów, o którym niewiele wiadomo. Dokładne daty życia i panowania nie są znane. Pewne jest tylko to, że żył w pierwszej połowie Nowych Wojen Sithów. Prawdopodobnie był on kolejnym wcieleniem pierwszego Ciemnego Jedi, Xendora.

Jako Mroczny Lord zasłynął z utworzenia potężnej grupy wojowników Sithów, znanej jako Czarni Rycerze. W 1750 BBY Mroczny Suweren i jego zwolennicy zbudowali fortecę na Malrev IV. Na planecie tej mieściła się potężna Świątynia Sithów, prawdopodobnie służąca Lordowi do walki z armiami Jedi. Nie wiadomo, czy Mroczny Suweren ją wybudował, czy była tam już przez jego przybyciem.

Władca został zabity przez swego największego wroga, Mistrza Jedi – Murrtaggha. Jedi wykorzystał przeciwko Sithowi armię mandaloriańskich najemników. Dokonali oni dywersyjnego ataku na Czarnych Rycerzy, podczas gdy Murrtaggh przekradł się za linie Sithów. Mroczny Suweren, wysławszy swych najważniejszych generałów do dowodzenia wojskiem, został w twierdzy sam. Murrtaggh stoczył z nim pojedynek i, używając Ciemnej Strony Mocy, zabił go.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

    1. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.

 

  • Evil Never Dies: The Sith Dynasties – artykuł autorstwa Abela G. Peñy, oryginalnie zamieszczony na Hyperspace.