Lord LaTor był członkiem Bractwa Ciemności i jednym z najbliższych doradców Lorda Kaana, oraz piątym najważniejszym Lordem w Bractwie (pomijając z oczywistych powodów Lorda Bane’a). Był biegłym magiem Sithów, co okazało się niezwykle przydatne przy rytuale Bomby Myślowej.

Był jednym z pierwszych Lordów Sithów, odbudowujących wraz z Skere Kaanem Nowe Imperium, tym samym jako jeden z pierwszych nosił pospołem z Lordem Kaanem tytuł Mrocznego Lorda.

Jego doskonałe zdolności przywódcze przynosiły rozliczne zwycięstwa w wielu potyczkach poprzedzających uformowanie Armii Świartła. LaTor jako jeden z pierwszych Lordów stawił sie na wezwanie Lorda Kaana, biorąc udział we wszystkich siedmiu bitwach o Ruusan ale najcenniejszy okazał się jego wkład w rytuał Burzy Mocy oraz Bombę Myślową.

Podczas Siódmej Bitwy o Ruusan jego potężne techniki Ciemnej Strony znacząco pomogły przeważyć szalę zwycięstwa na stronę Bractwa Ciemności. Kiedy Flota Jedi przedarła się przez blokadę i rozkład sił się zmienił Lord LaTor uszedł razem z innymi Lordami do jaskiń niedaleko pola bitwy, dokąd ściągnęli wodza Armii Światła, Mistrza Jedi Hotha, wraz z setką jego najlepszych ludzi.

Tak jak pozostali uczestnicy rytuału, LaTor zginął, gdy Lord Kaan zdetonował Bombę Myślową. Wraz z innymi ofiarami rytuału zostali uwolnieni pięć lat po bitwie o Yavin IV. To właśnie wtedy Rycerz Jedi Kyle Katarn w pojedynku z byłym Imperialnym Inkwizytorem Jereciem uwolnił uwięzione w pozostałej po eksplozji Bomby Myślowej srebrzystej sferze duchy Sithów i Jedi.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Star Wars: Jedi Knight: Dark Forces II – gra komputerowa wydana przez Lucas Arts w 1997 r.
  2. Dark Forces: Jedi Knight – książka autorstwa Williama C. Dietza, oryginalnie opublikowane w 2008 r.