„No! I will not be denied this kill!”

Kaox Krul był Lordrm Sithów z gatunku ludzi, żyjącym w czasach Nowych Wojen Sithów. Miał zwalistą posturę i ogromną siłę fizyczną. Był uczniem Lorda Kaan’a, z którym związał się specjalną więzią umysłową, by zawsze być na jego rozkazy. Nienawidził i gardził Jedi za ich spokój, uważał bowiem, że występują oni przeciw swojej naturze. Był silny w Mocy i świetnie się nią posługiwał. Ciekawostką jest, że nigdy nie skonstruował własnego miecza świetlnego. Przejął broń po jednym z zabitych przez siebie Jedi – zastąpił w nim jedynie kryształ, uzyskując ostrze o czerwonym kolorze.

Lord Krul był jednym z najokrutniejszych członków Bractwa Ciemności (znany był jako Szaleniec, Buntownik czy też Mroczny Morderca). Był odpowiedzialny za śmierć wielu Rycerzy Jedi, zabił dyplomatę Wookieech i zniszczył bezbronną kolonię Durosów na Harpori w 1002 BBY. W miarę trwania wojny zdobywał coraz to wyższe godności w Bractwie Ciemności, a gdy wreszcie został Lordem Sithów, kazał zbudować sobie według własnego projektu zbroję, a stosując Alchemię Sithów nasączył ją Ciemną Stroną Mocy. Uznany za niebezpiecznego człowieka i wielkie zagrożenie został skazany przez Radę Jedi na śmierć.

Wytropić go i zlikwidować miała Mistrzyni Jedi Crian Maru wraz z padawanką Dree Vandap. Jeszcze przez miesiąc Kaox Krul był plagą Republiki, jednakże tuż przed kampanią Ruusańską Jedi w końcu go odnalazły. Lord Krul, wiedząc, że jest śledzony, przygotował na swe przeciwniczki zasadzkę w systemie Balowa. W ostatniej chwili wyczuły, że ich statek jest na celowniku jego myśliwca i wykonały unik. Zrobiły to jednak zbyt późno, by uniknąć wszystkich trafień i zderzenia z rozpędzonym pojazdem Lorda Sithów. Oba uszkodzone statki skierowały się ku powierzchni planety.

Po awaryjnym lądowaniu na Balowie, rozpoczęła się walka na śmierć i życie. Choć Lordowi Krulowi niemal udało się zabić jego przeciwniczki przy wraku ich statku, zbiegły przed nim używając śmigacza. Sith ścigał je pieszo, przyśpieszając swe ruchy Mocą. Wreszcie cisnął za nimi mieczem świetlnym, uszkadzając ich pojazd. Niestety, przypłacił to utratą przytomności.

Gdy po dwóch dniach ponownie wytropił Jedi dzięki Ciemnej Stronie, odnalazł je na brzegu jeziora w sercu dżungli. Nie tracąc czasu na walkę z obiema Jedi, Sith Mocą wrzucił Mistrzynię do wody. Zabił padawankę jednym ciosem, po czym na nowo podjął walkę z Crian Maru, teraz na swoich warunkach. Wściekła po stracie uczennicy Mistrzyni Jedi zaatakowała z furią, poddając się Ciemnej Stronie.

Gdy pancerz Lorda Krula zaczął się rozpadać pod naporem ciosów Mistrzyni Jedi, Sith zaczął lewitować i przemieścił się ponad taflę jeziora. Nie zniechęciło to jednak Maru, która podążyła za nim. Po trwającej kilka godzin walce oboje jednocześnie zadali śmiertelne ciosy. Powstała eksplozja Ciemnej Strony unicestwiła Lorda Sithów i upadłą Jedi, jednocześnie skażając całą okolicę i jezioro.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Darkness shared – opowiadanie autorstwa Billa Slavicska, oryginalnie opublikowane w magazynie „Star Wars Gamer” nr 5, dostępne również na Hyperspace.