Hezzoran, Orilltha i Shenayag

Biografie, Mroczni Lordowie Sithów

Jak wiadomo sithyjskim studentom historii, po Restauracji Ruusańskiej rycerze Jedi, przekonani o całkowitym zniszczeniu Bractwa Ciemności, przystąpili do systematycznego niszczenia wszelkich źródeł wiedzy o Ciemnej Stronie Mocy, począwszy od holokronów Sithów, a kończąc na pradawnych manuskryptach. Ofiarą ich padło także wiele bezcennych historycznych źródeł, traktujących o rozwoju bractw Sithów, a także o wielu prominentnych Lordach Sithów.

Jednymi z wielu Sithów, którzy ulegli niemal całkowitej anihilacji z kart historii, są Lordowie o imionach Hezzoran, Orilltha i Shenayag. Są powody, aby przypuszczać, że ich nauki zostały doszczętnie zniszczone, stracone na zawsze. Gdyby nie to, że ich imiona zostały mimochodem wymienione w innych źródłach, zostałyby na zawsze zapomniane. Jednak, tak czy owak, dzieło zniszczenia było niemal całkowite – o tych trzech Lordach wiadomo tylko to, że byli członkami Bractwa Ciemności i że byli nauczycielami Darth’a Bane’a. O tym, jakie były ich poglądy, jakie przekazali mu nauki, czy zginęli na Ruusan, czy też wcześniej, można tylko spekulować. A o ile nie zostaną odnalezione jakieś nowe, nieznane do tej pory źródła wiedzy, te skąpe strzępki wiedzy pozostaną całą spuścizną tych trzech Lordów, która przetrwała do naszych czasów.

 

Informacje o tych postaciach można również znaleźć w:

 

  • Darth Bane. Droga zagłady – książka autorstwa Drew Karpshyna, opublikowana oryginalnie w 2006 r., przetłumaczona na język polski i wydana w 2007 r. przez wydawnictwo Amber.