darth vectivusDarth Vectivus był Mrocznym Lordem Sithów sprzed czasów Dartha Plagueisa. Był przebiegłym, aczkolwiek uczciwym człowiekiem i nawet korzystanie z Ciemnej Strony i działania w twardym świecie biznesu nie zmieniły jego uczciwego charakteru i zrównoważonego podejścia do innych. Lord Vectivus nie wahał się jednak poświęcać życia, a przynajmniej wystawiać na niebezpieczeństwo innych istot, by tworzyć iluzoryczne fantomy Mocy. Był zażywnym, aczkolwiek wysportowanym człowiekiem. Ubierał się elegancko i nosił srebrzyście wykończony miecz świetlny, inkrustowany czarnymi klejnotami.

Niewiele wiadomo o jego poczynaniach zanim został administratorem kopalni na asteroidzie w pobliżu Bimmiel. Wieki wcześniej, niesamowicie potężna mroczna energia została w nieznany sposób zamknięta w asteroidzie, a wrażliwy na Moc Vectivus zaczął ją badać, przeprowadzać eksperymenty i zyskiwać nowe umiejętności. Niestety, mroczna potęga zaklęta w kopalniach zaczęła niekorzystnie wpływać na umysły jego pracowników i Vectivus został zmuszony zamknąć przesiębiorstwo.

Po upewnieniu się, że wyczerpał wszelkie możliwości związane z tym miejscem, a kopalnia nie zostanie przypadkowo odkryta przez kogoś niepowołanego, Vectivus odleciał stamtąd i zaczął poszukiwać Sithów. Kiedy lata później powrócił na planetoidę, był już Lordem Sithów, znalazł więc mistrza i został uczniem. Tam, w sercu Ciemnej Strony wybudował posiadłość, gdzie dożył do końca swych dni, otoczony przez przyjaciół i rodzinę.

Setki lat później ruiny posiadłości Lorda Vectivusa zaczęła wykorzystywać Lumiya. Wedle jednej z wizji Lorda Gandalfa, zabierze tam Jacena Solo, aby zacząć jego naukę ścieżek Ciemnej Strony.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Zdrada – książka autorstwa Aarona Allstrona, oryginalnie opublikowana w 2006 r., przetłumaczona na j. polski i wydana w 2007 r. przez wydawnictwo Amber.
  2. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008.