Lord Ramage był Sithem, którego specjalnością była alchemia. Pozostawił po sobie holokron, na którym opisany były jego badania nad rośliną bota, rosnącą na planecie Drongar. Bota było rośliną mającą medyczne właściwości, a także będącą podobno w stanie ułatwić korzystanie z Mocy. Rzecz jasna, Ramage był zainteresowany głównie tą drugą właściwością. Badania nad tym fenomenem utrudniał jednak fakt, że łodygi bota z dala od Drongar szybko traciły swoje właściwości.

Po wielu próbach Darth Ramage zdołał ostatecznie ustabilizować bota poprzez proces fuzji z minerałem znanym jako pyronium. Był to minerał, który był w stanie absorbować energię z dowolnego źródła, jednocześnie zmieniając stopniowo kolor z czarnego na biały. Wspomniany wyżej holokron zawierał między innymi szczegółowe instrukcje dotyczące procesu łączenia pyronium i bota, bez utraty właściwości tej drugiej.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Noce Coruscant III – ścieżki Mocy – książka autorstwa Michaela Reavesa opublikowana w styczniu 2009 r., przetłumaczona na polski i wydana w Polsce w listopadzie tego samego roku przez wydawnictwo Amber.