darth nihilus1Darth Nihilus był Mrocznym Lordem Sithów w okresie po Wojnie Domowej Jedi. Jego charakterystyczną cechą była kościana maska, którą nosił niemal zawsze. Niesamowicie potężny Mocą, po upadku Lorda Malaka był szkolony przez Darth Trayę na Malachorze V. Wraz z Sionem wyzwał ją później na pojedynek, pokonał i wygnał. Potem jednak drogi obu Lordów Sith się rozeszły, a Nihilus ogłosił się Mrocznym Lordem Sithów. Niszczył kolejne światy wysysając życie ich mieszkańców. Zabijał miliardy istnień, zwłaszcza Jedi i wrażliwych na Moc. Oszczędził jednak życie młodej Miraluka, Visas Marr, zmuszając ją, by mu służyła. Chciał doprowadzić do upadku Starej Republiki, a na jej ruinach odbudować Imperium Sithów. Oczywiście, kluczem do tego było zniszczenie Zakonu Jedi. Nihilus nie był minimalistą i zadbał o to, by w okolicach Onderonu i Dantooine nie przeżył nikt, kto byłby chociaż wrażliwy na Moc.

Później sprzymierzył się z onderońskim generałem Vaklu, jednak Wygnana Jedi Meetra Surik powstrzymała wojnę domową na Onderonie, która miała stać się zarzewiem konfliktu niszczącego Galaktykę. Również za jej sprawą Visas powróciła na stronę Ś¦wiatła i obie, z pomocą Mandalorian, zaatakowały okręt Nihilusa, „Ravagera”. Darth Nihilus zginął, walcząc z Meetrą Surik, swą byłą Uczennicą Visa Marr i ówczesnym Mandalore’em.

Stworzony przez niego holocron przetrwał setki lat na Korribanie, by móc służyć wiedzą następnym pokoleniom.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. Knights of the Old Republic II: The Sith Lords – gra komputerowa stworzona przez Obsidian Entertainment w 2004 r.
  2. Unseen, unheard – komiks oryginalnie opublikowany w zbiorze Star Wars Tales 24 w 2005 r.
  3. Seria komiksowa Star Wars Legacy – odcinek nr 5, oryginalnie opublikowany w 2006 r., przetłumaczony na j. polski i wydany w 2008 r. przez wydawnictwo Egmont.
  4. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.
  5. Evil Never Dies: The Sith Dynasties – artykuł autorstwa Abela G. Peñy, oryginalnie zamieszczony na Hyperspace.
  6. Jedi vs. Sith: the essential guide to the Force – przewodnik encyklopedyczny oryginalnie opublikowany w 2007.