darth milenialDarth Millennial – o wczesnym życiu Dartha Millenniala nie wiemy wiele. Jego znane dzieje zaczynają się wraz z przyjęciem go na ucznia przez Darth Cognus, kontynuatorkę i spadkobierczynię doktryny Dartha Bane’a.

Darth Millennial odrzucił jednak Regułę Dwóch. Bardziej przemawiały do niego zasady głoszone wcześniej przez Lorda Kaana. To doprowadziło do opuszczenia przez niego mistrzyni i działania na własną rękę. Swoją siedzibą uczynił planetę Dormund Kaas.

Planeta ta, będąca w zamierzchłych czasach częścią Imperium Sithów, stała się miejscem kultywowania nowej religii Ciemnej Strony Mocy znanej w czasach późniejszych jako kult Mrocznej Mocy. Millennial zrezygnował z tytułu Mrocznego Lorda Sithów na rzecz tytułu Najwyższego Proroka Ciemnej Strony. Nie wiadomo, jaki koniec spotkał renegata, jednak jego dzieło przetrwało aż do czasów Imperium Galaktycznego. Członkowie kultu, nazywający samych siebie Prorokami Ciemnej Strony, zainteresowali Dartha Sidiousa. Mimo że ich praktyczna wiedza o Mocy była bardzo nikła, dzięki swojej tradycji stali się doradcami przyszłego Imperatora, znanymi w pewnych kręgach jako Tajny Zakon Imperatora, lub Magowie Imperatora.

 

Informacje o tej postaci można również znaleźć w:

  1. The complete Star Wars Encyclopedia – encyklopedia oryginalnie opublikowana w 2008 r.
  2. Evil Never Dies: The Sith Dynasties – artykuł autorstwa Abela G. Peñy, oryginalnie zamieszczony na Hyperspace.
  3. Jedi vs. Sith: the essential guide to the Force – przewodnik encyklopedyczny oryginalnie opublikowany w 2007.