darth marrTen służący w Mrocznej Radzie Imperatora Vitiate’a Lord Sithów był najbardziej znany ze swojej roli, jaką odegrał w Wielkiej Wojnie Galaktycznej ponad trzy tysiące lat przed Bitwą o Yavin. Postać człowieka ukrytego za maską i pancerzem ukształtowanymi na podobieństwo alchemicznych potworów Sithów okryta jest głęboką tajemnicą. Niewiele wiadomo o jego przeszłości (zarówno o miejscu jego narodzin jak i dzieciństwie). Wiadomo za to, że Marr szybko otrzymał pozycję Wojownika Sithów. Od tego momentu piął się w górę w hierarchii Bractwa, bezwzględnie rozprawiając się ze swoimi oponentami. Jego bronią był starożytny miecz świetlny Tulaka Horda, odnaleziony na planecie Dromund Fels.

Z wybuchem Wielkiej Wojny Marr awansował do godności Mrocznego Lorda i zajął miejsce w Mrocznej Radzie Imperatora Vitiate’a, koordynując Sferą Obrony Imperium. Był dowódcą wojskowym sporej armii Imperium, całkowicie oddany swojemu państwu. Podczas szalejącej wojny Sith zdobył straszliwą reputację, zarówno pośród sprzymierzeńców, jak i wrogów. Marr znakomicie sprawdzał się jako lider armii Imperium. To dzięki jego zdolnościom przywódczym odparte zostały inwazje Republiki na Korriban i Ziost. Prawdopodobnie jeszcze w trakcie wojny rozpoczął szkolenie Uczennicy, która później przyjęła tytuł Darth Lachris.

Sith był znany w Republice jako straszna, zamaskowana postać, siejąca śmierć i grozę gdziekolwiek się pojawi. Dożył momentu podpisania rozejmu na Coruscant, po czym natychmiast zaczął przygotowywać Imperium do kolejnego konfliktu – czas ten jest obecnie znany jako Zimna Wojna. Pokój nie trwał jednak długo. Wkrótce wybuchła kolejna wojna zwana Drugą Wielką Wojną Galaktyczną, w której Darth Marr pełnił również niebagatelną funkcję. Jako jeden z najważniejszych członków Rady, podźwignął na swoje barki kierowanie Imperium po śmierci fizycznego ciała Vitiate’a. Lord popierał współpracę łowców nagród z Imperium Sithów, co udowodnił swoim uznaniem dla zamachu na Kanclerza Doriana Janarusa w 3641 BBY. Na skutek swoich poglądów, w szczególności dotyczących jego stosunku do konfliktu z Republiką stał się zajadłym wrogiem Dartha Decimusa. W ostateczności przeżył swojego przeciwnika.

Darth Marr był lojalny Imperium ponad wszystko. Z biegiem czasu przez to, że nieustannie zajmował się tylko sprawami państwa Sithów utracił zdolność odczuwania osobistych emocji. Wiedział, że Imperium musi ewoluować i zmieniać się, by przetrwać wieki, przez co często popadał w konflikty z innymi Sithami wyznającymi bardziej konserwatywne poglądy, chociażby na temat uprzedzenia do przedstawicieli innych ras. Rozczarowaniem napawał go również fakt, że wielu Sithów, również członków Mrocznej Rady, woli walczyć o indywidualną potęgę między sobą zamiast skupić się na przyszłości Bractwa i tworzyć niepokonaną jedność.

Mroczny Lord żył wojną i walką z przeciwnikami Imperium. Wyznawał filozofię, że śmierć jest nieuchronnym końcem i tchórzostwem jest jej unikać.