Darth Decimus – Mroczny Lord z okresu Wielkiej Wojny Galaktycznej i Zimnej Wojny. Zasiadał w Radzie Sithów za czasów Imperatora Vitiate’a. Podczas Wielkiej Wojny Galaktycznej był uważany zarówno przez Sithów, jak i Republikę za doskonałego taktyka i stratega wojskowego. Zdobył takie miano głównie dzięki doskonałemu dowodzeniu Flotą i Armią Sithów.

Zanim został członkiem Rady rywalizował z Darth Azaminem. W późniejszym czasie podejrzewano go, że sprzymierzył się z Jedi i dostarczał im informacje o twierdzy swojego rywala. Azamin został zamordowany w dziwnych okolicznościach, zaś gdy Jedi uciekali z twierdzy, ich statek eksplodował. Nie zostały jednak potwierdzone informacje o rzekomej współpracy Dartha Decimusa z Jedi. Po śmierci Azamina Decimus wstapił do Rady.

Jednym z jego najdoskonalszych osiągnięć był atak na silnie ufortyfikowaną część Korelii w 3643 BBY. Odniósł wielkie zwycięstwo, ograniczając zarazem straty do minimum. Niedługo później zajął całą planetę i próbował przekonać Korelian, że w zamian za ich poparcie odbuduje zniszczoną infrastrukturę. W ten sposób zyskał sobie sympatię Rady Koreliańskiej i podporządkował sobie ludność planety.

Korelia pod zwierzchnictwem Decimusa dobrze się rozwijała i pomału naprawiano wszystkie zniszczenia po ataku Imperium. Nie obyło się bez buntów i zamieszek, jednak żadne z nich nie wpłynęło na losy planety.  W międzyczasie pomagał swojej byłej uczennicy, Darth Zash, która chciała zemścić się na Darth Thanatonie.

W 3641 BBY Republika zaatakowała Korelię. Wojska Imperium po dowództwem Dartha Decimusa broniły się długo, jednak w końcu poniosły klęskę. Podczas walk Sith zginął.

Decimus znany był głównie jako genialny strateg. Posiadał również zdolność do wykorzystania każdej sytuacji dla własnych celów. Mimo tego, co sądzili o nim inni Lordowie, był bezwzględnie lojalny Imperium i Vitiate’owi.